Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kryzys na krymie
03.03.2014 09:24

Sytuacja na Ukrainie. "Nie można odpuścić ani kawałka"

Poseł PiS uważa, że NATO powinno działać bardziej stanowczo.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Adam Guz/REPORTER)

Nie można pozwolić Rosji zająć nawet kawałka terytorium Ukrainy - mówi Adam Hofman z PiS. Jego zdaniem Władimir Putin musi dostać od Zachodu jasny sygnał, że takie działania mu się nie opłacają. W przeciwnym wypadku będzie stosował taktykę salami i rozszerzał wpływy Rosji coraz bardziej na zachód.

- _ Wczoraj mieliśmy niepokojącą sytuację. To, co się stało na posiedzeniu Rady NATO i problem z ustanowieniem twardego komunikatu, ten ostry sprzeciw Niemiec i Francji, by nie było zdecydowanego potępienia aktu agresji rosyjskiej, budzi niepokój. Warto by było zastanowić się, jak przełamywać tego typu opory - _ powiedział Hofman._ _

Adam Hofman uważa, że NATO powinno działać bardziej stanowczo.

- _ Rada - mimo naszego stanowiska - nie działała w trybie artykułu 4. A to jest problem, dlatego, że tryb artykułu 4. niewątpliwie powinien zostać użyty, bo jeden z sojuszników czuje się zagrożony _ - powiedział gość radiowej Jedynki.

Adam Hofman był kilka dni temu na Krymie. Jak relacjonuje, na półwyspie widać było licznych żołnierzy rosyjskich, w nieoznakowanych mundurach.

Czytaj więcej w Money.pl
Nawet Japonia zabrała głos na temat Ukrainy "Decyzja rosyjskiej Rady Federacji grozi zaostrzeniem napięcia w regionie i szkodzi pokojowi i stabilizacji społeczności międzynarodowej."
Putin "zły i zraniony". Dlatego atakuje To co się stało na Ukrainie, to największy cios, jaki zainkasowała Rosja od rozpadu ZSRR - ocenił ekspert Rady Stosunków Międzynarodowych (CFR).
Komorowski chce twardo odpowiedzieć Rosji Obaj rozmówcy podkreślili wagę pomocy gospodarczej, którą w najbliższym czasie powinna otrzymać Ukraina.
Tagi: kryzys na krymie, adam hofman, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz