Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sytuacja na ukrainie
14.07.2014 13:32

Sytuacja na Ukrainie. Kreml dementuje: punktowy ostrzał ukraińskiej armii to bzdury

To bzdura, nonsens, który nie ma nic wspólnego z rzeczywistością tak skomentował doniesienia prasowe rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

Podziel się
Dodaj komentarz
(poter.simon)

Kreml zaprzeczył, jakoby rozważano odwetowy ostrzał armii ukraińskiej. Rzecznik prezydenta Rosji stwierdził w rozmowie z agencją _ Bloomberg _, że to _ wierutne bzdury _. Wcześniej o takiej możliwości napisali dziennikarze opiniotwórczej gazety _ Kommiersant _.

Według _ Kommiersanta _, atak punktowy na cele po stronie ukraińskiej byłby odpowiedzią na powtarzający się ostrzał terytoriów Rosji. Dziennik powołał się na źródła na Kremlu.

_ - To bzdura, nonsens, który nie ma nic wspólnego z rzeczywistością _ - tak skomentował te doniesienia rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Urzędnik dodał, że nic mu nie wiadomo, jakoby Rosja rozważała przeprowadzenie uderzeń odwetowych na terytorium Ukrainy.

Od 20 czerwca ze strony ukraińskiej ostrzeliwane są rosyjskie posterunki graniczne i przygraniczne wsie. Potwierdzał te informację w rozmowie z Polskim Radiem szef służb granicznych obwodu rostowskiego Leonid Smyk. Do tej pory - jak twierdzi Moskwa - w wyniku ostrzału ze strony ukraińskiej zginęła jedna osoba, a kilkanaście zostało rannych.

Czytaj więcej w Money.pl
Trwają walki na Ukrainie. Są ofiary i ranni Resort poinformował, że ostatniej nocy siły antyterrorystyczne Ukrainy były kilkakrotnie ostrzeliwane przez bojowników, jednak ich ataki zostały odparte.
Większość Rosjan nie chce wojny z Ukrainą Na pytanie, jakie wydarzenia mogłyby uzasadnić interwencję wojskową, jedna trzecia badanych odpowiedziała, że Rosja nie powinna jej przeprowadzać w żadnych okolicznościach.
Żołnierze w ukraińskich mundurach w Rosji MSZ Ukrainy oskarża Rosję o prowokację. Kijów domaga się wyjaśnień dotyczących celu i liczebności wojsk przy granicy.
Tagi: sytuacja na ukrainie, konflikt na ukrainie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz