Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sytuacja na ukrainie
07.02.2014 08:12

Sytuacja na Ukrainie. Demonstranci w Kijowie poszli do teatru

Noc w Kijowie upłynęła bez incydentów. Na ul. Hruszewskiego na ekranie zwróconym w kierunku kordonu milicjantów protestujący ponownie wyświetlali reportaże.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Noc w Kijowie upłynęła bez incydentów. Na ul. Hruszewskiego na ekranie zwróconym w kierunku kordonu milicjantów protestujący ponownie wyświetlali reportaże. Grupa kilkudziesięciu demonstrantów poszła do teatru na sztukę _ Wesele Figara _.

Widownia kijowskiego teatru dramatycznego im. Iwana Franko była w czwartek wieczorem wypełniona do ostatniego miejsca. _ Wesele Figara _ wystawiano na głównej scenie.

Wspólne wyjście do teatru zorganizował jeden z demonstrantów Roman, który powiedział PAP, że był to dla nich rodzaj odskoczni od tego, co się dzieje na co dzień na Majdanie Niepodległości._ - Mamy już zaplanowane, że pójdziemy na jedną sztukę, która będzie grana w marcu. Mam nadzieję, że do tego czasu już zwyciężymy na Majdanie _ - dodał.

Noc w ukraińskiej stolicy minęła bez incydentów. Na ul. Hruszewskiego prowadzącej do dzielnicy rządowej wartę przy barykadach w nocy pełniło kilkudziesięciu demonstrantów podzielonych na kilkuosobowe grupy.

Na zamontowanym na ostatniej barykadzie ekranie - podobnie jak w ciągu kilku wcześniejszych nocy - wyświetlano reportaże sympatyzujących z ukraińską opozycją kanałów telewizyjnych. Ponad trzydziestu milicjantów, stojących w szeregu po drugiej stronie barykady, była zmuszona do ich oglądania.

Na Majdanie Niepodległości znajdowało się kilka tysięcy ludzi. Większość z nich spała w namiotach, zajętym budynku związków zawodowych lub grzała się przy ogniu rozpalonym w beczkach. Co godzinę śpiewano hymn Ukrainy.

Czytaj więcej w Money.pl
Kijów blokuje pomoc z Polski dla Majdanu Ponad 10 ton odzieży i podstawowych środków medycznych, zebranych dla potrzeb Majdanu przez Fundację Kultury Duchowej Pogranicza, czeka w magazynie Ukraińskiej Ligi Charytatywnej na decyzje ukraińskich władz.
Ashton ponownie jedzie do Kijowa. Chce pomóc Jednym z tematów rozmów może być ewentualne wsparcie gospodarcze dla Ukrainy po zakończeniu kryzysu.
Puszczają oddziałom Berkutu kabarety Demonstranci zaostrzyli też środki bezpieczeństwa, przeszukując torby wchodzących do hotelu Ukraina, gdzie mieszka większość dziennikarzy.
Tagi: sytuacja na ukrainie, ukraina, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz