Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sytuacja na Ukrainie. Człowiek Putina odwiedził Janukowycza

0
Podziel się:

Do administracji prezydenta Ukrainy przybył ostatniej nocy rosyjski rzecznik praw człowieka Władimir Łukin.

na zdj. Wiktor Janukowycz
na zdj. Wiktor Janukowycz (PAP/EPA/ANDRIY MOSIENKO / POOL)

Do administracji prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza przybył ostatniej nocy rosyjski rzecznik praw człowieka (ombudsman) Władimir Łukin, skierowany do Kijowa, na prośbę władz Ukrainy, jako przedstawiciel prezydenta Rosji Władimira Putina.

Według wcześniejszych zapowiedzi Łukin ma być pośrednikiem w rozmowach między władzami Ukrainy i opozycją. Nie wyjaśniono jednak jego kompetencji.

W administracji prezydenckiej trwają rozmowy na temat uregulowania trwającego na Ukrainie kryzysu. Biorą w nich udział: szefowie MSZ Polski i Niemiec: Radosław Sikorski i Frank-Walter Steinmeier i liderzy opozycji ukraińskiej, przewodniczący parlamentu Ukrainy i wielu deputowanych.

Na pytanie dziennikarzy, po co przyjechał, Łukin odpowiedział: _ Dowiedzieć się, jak żyjecie. Prezydent Putin upoważnił mnie, żebym najpierw porozmawiał z waszymi władzami, a dopiero potem o tym opowiedział _. Nie odpowiedział na pytanie, czy strona rosyjska ma konkretne propozycje dotyczące rozwiązania kryzysu.

Łukin to były ambasador Rosji w Stanach Zjednoczonych (1992-94) i były deputowany do Dumy Państwowej (1995-2004). W niższej izbie parlamentu kierował Komisją Spraw Zagranicznych. Ombudsmanem jest od 2004 roku. Jego kadencja upływa w tym miesiącu. Cieszy się dużym szacunkiem wśród obrońców praw człowieka i opozycjonistów w Rosji.

Czytaj więcej w Money.pl
"Kijów musi sobie zasłużyć na pomoc Rosji" Moskwa nie przeleje kolejnej transzy pomocy dla Ukrainy. W centrum Kijowa znów zamieszki.
Ostrzegają przed rebeliantami na Ukrainie Doradca prezydenta Rosji Siegiej Głazjew wezwał Stany Zjednoczone, by zaprzestały szantażowania Ukrainy.
Propozycja Rosji dla Ukrainy. Namawiają do... Zdaniem doradcy prezydenta Putina, na Ukrainie dochodzi do próby przewrotu i obalenia porządku konstytucyjnego.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)