Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sytuacja na Ukrainie. Co dalej z Janukowyczem?

0
Podziel się:

Rosyjski prokurator generalny Jurij Czajka oświadczył, że nie widzi podstaw do wydania Ukrainie byłego prezydenta.

Sytuacja na Ukrainie. Co dalej z Janukowyczem?
(kmu.gov.ua)

Rosyjski prokurator generalny Jurij Czajka oświadczył, że nie widzi podstaw do wydania Ukrainie byłego prezydenta Wiktora Janukowycza, przebywającego w Rosji.

Czajka, wypowiadając się w stolicy Krymu, Symferopolu, zaznaczył, że strona rosyjska uważa Janukowycza za prawowitego prezydenta Ukrainy. _ - Ta władza, która teraz jest w Kijowie, przyszła w rezultacie zbrojnego przewrotu. Mówię to jako prawnik _ - podkreślił.

_ - Z naszych informacji wynika, że nie popełnił (Janukowycz) żadnych przestępstw i dlatego nie ma żadnych podstaw do jego ekstradycji _ - oznajmił rosyjski prokurator.

Dodał, że jest natomiast _ wiele pytań do nowych władz _ Ukrainy. _ - Popełniono wiele przestępstw i muszą one być zbadane _ - podkreślił.

Janukowycz, który został odsunięty od władzy przez parlament 22 lutego, jest ścigany listem gończym. Nowe władze ukraińskie zarzucają Janukowyczowi m.in. nadużycia władzy i odpowiedzialność za śmierć ludzi podczas trwających od listopada ub.r. do lutego protestów wymierzonych w jego ekipę. Po ucieczce z Ukrainy były prezydent znalazł schronienie w Rosji.

Pod koniec lutego prokuratura generalna Ukrainy poinformowała o wszczęciu procedury ekstradycji Janukowycza z Rosji.

Czytaj więcej w Money.pl
Janukowycz: Opamiętajcie się! Żyję i nie ustąpię! Odsunięty od władzy Wiktor Janukowycz, że nadal jest prezydentem i głównodowodzącym sił zbrojnych Ukrainy.
Janukowycz poprosił Putina o atak na Ukrainę Ambasador Rosji przy ONZ ujawnił list do prezydenta Władimira Putina o wysłanie wojsk.
Rosja o Janukowyczu: "Pod presją zachodu" Tak podsumowuje ostatnie wydarzenia na Ukrainie rządowy dziennik Rossijskaja Gazieta.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)