Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ciężarówki
27.06.2014 21:36

Sytuacja na polskich drogach. Wakacyjne zakazy ruchu dla ciężarówek

Rozpoczynają się wakacyjne zakazy ruchu dla samochodów o masie całkowitej powyżej 12 ton. Dzisiaj - w piątek - ograniczenie obowiązuje do godziny 22.00.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Rozpoczynają się wakacyjne zakazy ruchu dla samochodów o masie całkowitej powyżej 12 ton. Dzisiaj - w piątek - ograniczenie obowiązuje do godziny 22.00.

- _ Zakazy będą obowiązywały także w sobotę i niedzielę _ - mówi rzecznik Inspekcji Transportu Drogowego Alvin Gajadhur. W soboty od 8 do 14, a w niedzielę od 8 do 22, zakaz będzie obowiązywał do ostatniego weekendu sierpnia.

- _ Zakaz nie dotyczy wszystkich pojazdów _ - wyjaśnia Gajadhur. Nie wszystkie ciężarówki znikną z dróg. Zakaz nie dotyczy na przykład samochodów ciężarowych przewożących żywe zwierzęta, paliwa czy pojazdy pracujące na potrzeby budowy dróg i mostów.

- _ Takich zwolnień jest kilkanaście i są opisane w odpowiednim rozporządzeniu _ - dodaje rzecznik ITD. Za złamanie zakazu grozi mandat karny w wysokości od 200 do 500 złotych.

Czytaj więcej w Money.pl
Pociągiem z klimą na wakacje. Dokąd? Więcej składów będzie jeździło m.in. do morskich kurortów jak Świnoujście, Kołobrzeg, Ustka, Łeba, Hel, jak i na południe Polski - do Szklarskiej Poręby, Jeleniej Góry, Wisły, Zakopanego czy do Krynicy.
Jedziesz na wakacje samochodem? Przygotuj się Planowanie podróży, szczególnie tych dalekich, to proces wieloetapowy i rozłożony w czasie. Uwzględnijmy to.
Sprawdź, jakich pamiątek nie wolno przywozić Wracając z wakacji spoza Unii Europejskiej samochodem będziemy mogli bez cła przywieźć towary o wartości 300 euro.
Tagi: ciężarówki, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz