Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
usa
24.12.2014 08:44

Sytuacja w USA. Przerzucali broń z Atlanty do Nowego Jorku rejsowymi samolotami

Zarzuty dotyczą wydarzeń z 10 grudnia, ale prokuratura, która poinformowała twierdzi, że mężczyźni uprawiali ten proceder przez co najmniej pięć lat.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Angelo DeSantis / Flickr (CC BY 2.0))

Bagażowy linii lotniczych Delta Air Lines został oskarżony o pomoc byłemu pracownikowi tych linii w dostarczeniu 18 sztuk broni palnej na pokład rejsowego samolotu lecącego z Atlanty do Nowego Jorku.

Zarzuty dotyczą wydarzeń z 10 grudnia, ale prokuratura, która poinformowała twierdzi, że mężczyźni uprawiali ten proceder przez co najmniej pięć lat. Były pracownik Delta Airlines został zatrzymany po przylocie do Nowego Jorku. Leciał rejsową maszyną z 18 pistoletami w bagażu ręcznym. Siedem pistoletów było naładowanych.

Bagażowego aresztowano 20 grudnia - poinformowała FBI. Rzecznik Delta Air Lines Morgan Durrant podkreślił, że linie te współpracują z prowadzącymi śledztwo w tej sprawie.

Przerzucana do Nowego Jorku broń była sprzedawana na czarnym rynku. Nowojorski prokurator Kenneth Thompson podkreślił, że doszło do skandalicznego naruszenia zasad bezpieczeństwa transportu lotniczego. Wskazał na zagrożenie terrorystyczne, ostrzegając, że skoro można było wnieść broń na pokład samolotu, to łatwo można byłoby też podłożyć bombę.

Czytaj więcej w Money.pl
Wojna na Ukrainie. Nowa propozycja Poroszenki Prezydent Ukrainy przedstawił ofertę wiceprezydentowi USA. W Moskwie słuchać okrzyki - _ Putinie! Nie zdradź Noworosji! _.
Alarm na lotniskach. Chodzi o loty do... Terroryści z Al-Kaidy planują atak samobójczy w powietrzu. Amerykanie twierdzą, że środki wybuchowe są trudniejsze do wykrycia.
"Amerykański sen" radomskiej Fabryki Broni Firma chce eksportować do Stanów karabinki beryl, a potem pistolety maszynowe w wersji półautomatycznej.
Tagi: usa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz