Notowania

Przejdź na
sytuacja na ukrainie
08.11.2014 10:17

Sytuacja na Ukrainie. Kerry i Ławrow doszli do porozumienia

Podczas szczytu nie przewidziano dwustronnego spotkania prezydenta Rosji Władimira Putina i prezydenta USA Baracka Obamy, choć nie jest wykluczone, że dojdzie między nimi do nieformalnej rozmowy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

Sekretarz Stanu USA powiedział po spotkaniu w Pekinie ze swym rosyjskim odpowiednikiem, że uzgodniono wymianę informacji o sytuacji na rosyjsko-ukraińskiej granicy.

Ukraińska Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) oskarżyła Rosję o wysłanie 32 czołgów, 16 haubic i 30 ciężarówek Kamaz z amunicją i ludźmi na zajęte przez separatystów tereny na wschodzie Ukrainy, aby wzmocnić ich w walkach ukraińskimi żołnierzami.

_ - Wystarczy powiedzieć, że istnieją pewne rozbieżności co do faktów na tym terenie. Uzgodniliśmy, że będziemy wymieniać się informacjami na ten temat. Postanowiliśmy także, że dialog między nami będzie kontynuowany _ - powiedział Kerry dziennikarzom w Pekinie na marginesie spotkania przygotowującego szczyt APEC (Współpraca Ekonomiczna Azji i Pacyfiku), który odbędzie się 10-11 listopada.

Zobacz co działo się w ostatnich dniach na Ukrainie:

Wyraził jednocześnie nadzieję, że porozumienie o rozejmie będzie kontynuowane i respektowane.

Podczas szczytu nie przewidziano dwustronnego spotkania prezydenta Rosji Władimira Putina i prezydenta USA Baracka Obamy, choć nie jest wykluczone, że dojdzie między nimi do nieformalnej rozmowy.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosjanie dołączyli do Państwa Islamskiego Szefowie dyplomacji USA i Rosji, John Kerry i Siergiej Ławrow, porozumieli się ws. poszerzenia współpracy w kwestiach o globalnym znaczeniu, m.in. ws. Państwa Islamskiego (IS) i atomowych ambicji Iranu, mimo dzielących kraje poglądów na sytuację na Ukrainie.
Rosyjskie wojska wycofują się z Ukrainy Tak stwierdził szef dyplomacji USA John Kerry po spotkaniu z ministrem spraw zagranicznych Rosji Siergiejem Ławrowem. To jedno z kryteriów zniesienia sankcji.
Zaskakująca deklaracja Kremla w sprawie sankcji W opinii szefa rosyjskiej dyplomacji, Zachód nie bardzo wie, czego oczekuje od Rosji.
Tagi: sytuacja na ukrainie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz