Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

System obrony przeciwrakietowej krytykowany przez SzOW

0
Podziel się:

Zwłaszcza Moskwa od dawna krytykuje Waszyngton za plany budowy globalnej tarczy antyrakietowej. Rosja uważa te plany za zagrożenie dla bezpieczeństwa.

System obrony przeciwrakietowej krytykowany przez SzOW
(redstone.army.mil/Wikipedia)

Szanghajska Organizacja Współpracy (Chiny, Rosja, Kazachstan, Uzbekistan, Kirgistan i Tadżykistan) wydała w piątek oświadczenie, w którym podkreślono, że jednostronne rozwijanie systemów obrony przeciwrakietowej podważałoby globalne bezpieczeństwo.

Agencja Reutera zwraca uwagę, że w oświadczeniu, wydanym na szczycie SzOW w Duszanbe, nie wymieniono z nazwy Stanów Zjednoczonych, ale że to właśnie do USA jest ono adresowane.

Zwłaszcza Moskwa od dawna krytykuje Waszyngton za plany budowy globalnej tarczy antyrakietowej. Rosja uważa te plany za zagrożenie dla bezpieczeństwa.

_ - Jednostronny i nieograniczony potencjał (obrony przeciwrakietowej) poszczególnych państw lub grup państw będzie szkodliwy dla bezpieczeństwa międzynarodowego i stabilności strategicznej _ - głosi oświadczenie.

Dodano, że członkowie SzOW uważają, iż _ bezpieczeństwa narodowego nie powinno się osiągać kosztem bezpieczeństwa innych krajów _.

W oświadczeniu SzOW wyrażono też poparcie dla zawieszenia broni na wschodzie Ukrainy między Kijowem a prorosyjskimi separatystami i wezwano strony konfliktu do wypracowania trwałego rozwiązania.

Czytaj więcej w Money.pl
UE nasila izolację Rosji. Są kolejne sankcje Mają obejmować m.in. zakaz pozyskiwania funduszy dla firm z przemysłu obronnego oraz państwowych przedsiębiorstw naftowych z Rosji.
Biały Dom planuje operacje w Syrii. Rosja grozi Administracja twierdzi, że nie potrzebuje zgody Kapitolu na bombardowanie celów Państwa Islamskiego w Iraku i Syrii.
Iran ujawnia wyniki "atomowych" rozmów Według negocjatora Teheranu Abbasa Arakcziego, trzeba pokonać _ długą drogę _ do porozumienia.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)