Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna w syrii
03.11.2012 19:24

Syryjskie czołgi wjechały na teren Izraela

Trzy czołgi syryjskie w pościgu za syryjskimi powstańcami naruszyły strefę zdemilitaryzowaną na Wzgórzach Golan, zbliżając się na parę kilometrów do izraelskich pozycji wojskowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Trzy czołgi syryjskie w pościgu za syryjskimi powstańcami naruszyły strefę zdemilitaryzowaną na Wzgórzach Golan, zbliżając się na parę kilometrów do izraelskich pozycji wojskowych - zakomunikowało izraelskie radio publiczne.

Izrael zawiadomił ONZ o tym naruszeniu strefy zdemilitaryzowanej na Wzgórzach Golan.

Syryjskie czołgi w pościgu za powstańcami wjechały do wsi Bir Ajam, leżącej na południowy wschód od Kunejtry.

Nie było to pierwsze naruszenie szerokiej na 3 do 6 km strefy zdemilitaryzowanej na Wzgórzach Golan przez syryjskie wojska rządowe.

Już kilkakrotnie w czasie trwającej od marca 2011 wojny domowej w Syrii ostrzeliwały one, m.in. pociskami moździerzowymi, powstańców syryjskich, którzy znaleźli się w tym rejonie.

Oficjalnie Syria jest w stanie wojny z Izraelem od czasu wojny sześciodniowej z 1967 r., kiedy wojska izraelskie zajęły i następnie anektowały w 1981 r. część Wzgórz Golan, którą traktują praktycznie jako część swego terytorium.

Czytaj więcej w Money.pl
Wojenna turystyka. Oto, co się dzieje w Syrii Turyści z Izraela przekradają do się do strefy przygranicznej, by obserwować, co się dzieje w Syrii.
Twierdzą, że to ludobójstwo. Chcą interwencji Wicepremier Izraela Szaul Mofaz oskarżył reżim w Syrii o ludobójstwo i wezwał światowe mocarstwa do międzynarodowej interwencji wojskowej.
W tym Palestyńczycy i Żydzi się zgadzają W piątek mija 95. rocznica deklaracji Balfoura, w której Wielka Brytania obiecała wsparcie dla stworzenia w Palestynie narodowej siedziby Żydów.
Tagi: wojna w syrii, izrael, wojna, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz