Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Syria: żyje porwany polski dziennikarz

0
Podziel się:

Polski fotoreporter został porwany przez uzbrojonych islamskich bojowników na północnym zachodzie Syrii.

Syria: żyje porwany polski dziennikarz
(kprm.gov.pl)

Polski fotoreporter Maciej Suder, porwany w lipcu w Syrii, nie zginął - taką informację przekazał na antenie RMF FM szef MSZ Radosław Sikorski.

Minister Sikorski na pytanie, czy posiada jakaś wiedzę na temat Sudera, odpowiedział, że tak, ale dobra fotoreportera nie może ujawnić więcej informacji. Potwierdził, że Polak żyje.

Do zaginięcia dziennikarza doszło 24 lipca. Według agencji Reuters polski fotoreporter Marcin Suder został porwany przez uzbrojonych islamskich bojowników na północnym zachodzie Syrii.

Do porwania miało dojść w kontrolowanej przez rebeliantów miejscowości Sarakib (Saraqeb) w prowincji Idlib. W polskim MSZ powołano specjalny zespół, który zajmuje się sprawą porwanego Polaka.

Czytaj więcej w Money.pl
Sikorski: przed Rosją dwa ważne testy Przed Rosją dwa testy, które pokażą, czy rzeczywiście chce rozwiązać problem arsenału chemicznego Syrii, czy też gra na czas, mówi szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski.
Sikorski: Tutaj jest potrzebne szybkie działanie Sikorski dodał, że ze strony Rosji potrzebne są konkrety.
Radosław Sikorski o interwencji w Syrii Gdyby Rosja, która dostarczyła reżimowi broń chemiczną zagwarantowała, że jest ona bezpieczna, miałoby to znaczny wpływ na rozwój wydarzeń w Syrii - powiedział szef polskiej dyplomacji.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)