Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna w syrii
14.10.2013 15:10

Syria: uwolniono część porwanych pracowników Czerwonego Krzyża

Rebelianci zwolnili trzech z sześciu uprowadzanych dzień wcześniej w Syrii pracowników MKCK oraz wolontariusza syryjskiego Czerwonego Półksiężyca.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/FOTOLINK/East News)

Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża (MKCK) poinformował, że porywacze zwolnili trzech z sześciu uprowadzanych dzień wcześniej w Syrii pracowników misji oraz miejscowego wolontariusza syryjskiego Czerwonego Półksiężyca.

_ - Dobre wieści. Potwierdzam, że wolontariusz Czerwonego Półksiężyca i trzech z sześciu kolegów z MKCK zostało uwolnionych; są cali i zdrowi _ - podał na Twitterze szef MKCK na Bliski Wschód Robert Mardini.

Rzecznik organizacji Ewan Watson poinformował, że osoby te zostały uwolnione w pobliżu miasta Sarakib, w prowincji Idlib, w północno-zachodniej Syrii. Tam też w niedzielę uzbrojeni napastnicy porwali siedmioosobową grupę.

MKCK czeka na informacje o pozostałych trzech zakładnikach. Nie wiadomo, kto jest odpowiedzialny za porwanie. Syryjska telewizja państwowa oświadczyła, że za porwaniem stoją uzbrojeni terroryści. W ten sposób określani są antyrządowi rebelianci.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: wojna w syrii, syria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz