Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Syn znanego reżysera sprawcą masakry

0
Podziel się:

Jadący samochodem mężczyzna otworzył ogień do przechodniów na
ulicy w Santa Barbara. Powód? brak powodzenia u dziewczyn.

Syn znanego reżysera sprawcą masakry
(PAP/EPA)
bEJcgrTV

Jadący samochodem mężczyzna otworzył ogień do przechodniów na ulicy w Santa Barbara w Kalifornii, przez co sześć osób zginęło, a siedem zostało rannych. W mieszkaniu sprawcy znaleziono zwłoki kolejnych trzech osób - podały media. Policja ustaliła tożsamość napastnika - to 22-letni Elliot Rodger (na zdjęciu), student miejscowego college'u i syn reżysera Petera Rodgera (pracował m.in. przy _ Igrzyskach śmierci _).

W piątek wieczorem mężczyzna poruszający się BMW o zaciemnionych szybach zaczął strzelać do grupy około 10 osób stojących przed sklepem spożywczym w Santa Barbara, mieście zamieszkanym w dużej części przez studentów okolicznych uczelni. Doszło do wymiany ognia z policją, po czym samochód sprawcy się rozbił. Napastnik został znaleziony martwy z raną postrzałową głowy; zdaniem policji najprawdopodobniej zdążył popełnić samobójstwo.

Wszystkie siedem osób, które odniosły obrażenia, wciąż przebywają w szpitalu; dwie są w stanie ciężkim.

bEJcgrTX

Stacja telewizyjna KEYT-TV podała, że w mieszkaniu Rodgera funkcjonariusze znaleźli zwłoki trzech osób. Władze na razie nie potwierdzają tej informacji.

Również w sobotę policja ustaliła tożsamość napastnika - to 22-letni Elliot Rodger, student miejscowego college'u i syn reżysera Petera Rodgera (pracował m.in. przy _ Igrzyskach śmierci _).

Przed atakiem sprawca zamieścił na YouTube'ie nagranie, w którym narzeka na samotność i brak powodzenia u płci przeciwnej oraz zapowiada, że chce zabijać ludzi. _ Dziewczyny, nigdy was nie pociągałem, nie wiem dlaczego. Ale poniesiecie za to karę. To niesprawiedliwe, to przestępstwo _ - mówi.

Zobacz także: Zobacz wyznanie mordercy (ang):
bEJcgrUd

Tragiczny incydent _ to wyraźnie dzieło osoby zaburzonej _ - ocenił szef miejscowej policji Bill Brown.

Według dziennika _ New York Times _, który powołuje się na prawnika Rodgerów, rodzice chłopaka w kwietniu zwrócili się o pomoc do policji, zaniepokojeni filmami, które ich syn zamieszczał w internecie, a które dotyczyły _ samobójstwa i zabijania innych ludzi _. Funkcjonariusze po rozmowie z chłopakiem opisali go jednak jako _ bardzo uprzejmego, miłego _, uznano, że nie stanowi zagrożenia.

Rodzina napastnika przekazała prasie, że jest przeciwna powszechnemu dostępowi do broni i będzie ściśle współpracować z policją.

bEJcgrUe

Strzelanina w Santa Barbara to kolejny incydent tego typu w USA. W kwietniu uzbrojony napastnik zastrzelił trzy osoby, a następnie popełnił samobójstwo w bazie amerykańskiej armii Fort Hood w Teksasie. W grudniu ub. roku 26 osób, w tym 20 dzieci, zginęło w strzelaninie, jaka miała miejsce w szkole podstawowej w Newtown, w stanie Connecticut. Najtragiczniejsza w skutkach była strzelanina na uczelni Virginia Tech w 2007 r., w której życie straciły 32 osoby.

Czytaj więcej w Money.pl
Liczba ofiar masakry w centrum Brukseli rośnie Policja zatrzymała podejrzaną osobę i poszukuje drugiej w związku ze strzelaniną, do której doszło w Muzeum Żydowskim.
Tysiące ewakuowanych w Kalifornii Władze podjęły decyzję o ewakuowaniu dodatkowych 13 tysięcy mieszkańców. Wcześniej wezwanie do opuszczenia swoich domów otrzymało 20 tysięcy osób zamieszkujących okolice San Marcos, którego populacja wynosi około 85 tysięcy ludzi.
bEJcgrUy
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)