Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Jerzy Malczyk
|

Syn szefa kremlowskiej administracji zginął w Emiratach Arabskich

0
Podziel się:

Aleksandr Iwanow utonął. W wodzie był z córką, którą zdołano uratować.

Syn szefa kremlowskiej administracji zginął w Emiratach Arabskich
(alex-and-r/CC BY-NC-SA 2.0/Flickr)
bEKAqGHp

37-letni Aleksandr Iwanow, wiceprezes Wnieszekonombanku (WEB), starszy syn Siergieja Iwanowa, szefa administracji rosyjskiego prezydenta, utonął w czasie kąpieli w morzu zaskoczony przez wysokie fale - podaje agencja RBK. W wodzie był z córką, którą zdołano uratować. Tragedia rozegrała się w poniedziałek.

Aleksandr Iwanow był absolwentem Moskiewskiego Państwowego Instytutu Stosunków Międzynarodowych (MGIMO) i Akademii Finansowej przy rządzie Federacji Rosyjskiej. Z Wnieszekonombankiem był związany od 2006 roku. Wcześniej pracował w innym kontrolowanym przez państwo banku - Wniesztorgbanku (WTB).

Wnieszekonombank to korporacja państwowa będąca odpowiednikiem zachodnich banków odbudowy i rozwoju. Od lipca 2014 roku jest objęty sankcjami USA i Unii Europejskiej z powodu agresywnej polityki Rosji wobec Ukrainy.

bEKAqGHr

W maju 2005 roku Aleksandr Iwanow znalazł się w centrum głośnego skandalu - w Moskwie na przejściu dla pieszych śmiertelnie potrącił 68-letnią kobietę. Jeden ze świadków zeznał, że przechodziła ona przez jezdnię przy zielonym świetle. Inny utrzymywał, że sprawca jechał z dużą prędkością i że nie próbował hamować przed pasami. Mimo to sprawę wypadku umorzono z braku znamion przestępstwa. Siergiej Iwanow zapewnił, że nie wywierał wpływu na śledztwo.

61-letni Iwanow, trzygwiazdkowy generał Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB)
, to jeden z najbliższych współpracowników Władimira Putina. Przed objęciem funkcji szefa administracji prezydenta (w 2011 roku) był pierwszym wicepremierem, a wcześniej - ministrem obrony. Uważany jest za poważnego kandydata na następcę Putina na Kremlu.

Iwanow ma jeszcze jednego syna - 34-letniego Siergieja.

Czytaj więcej w Money.pl
Zamiast do Rosji będziemy eksportować do... Ma temu pomóc specjalny program promocji polskiej gospodarki w tych regionach.
Niezwykłe zdjęcia Rosji z początku XX wieku
Obama nie spotka się z Putinem, ale... Oczekuje się jednak, że odbędą się nieformalne rozmowy obu prezydentów.
bEKAqGHS
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)