Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
francja
02.01.2013 08:19

Sylwester we Francji. Spłonęło 1200 samochodów

Podpalenia zaparkowanych aut w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia stały się plagą francuskich miast od początku lat 90. XX wieku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(__DODO/CC/Flickr)

Blisko 1200 aut spłonęło w tym roku w czasie sylwestrowej nocy we Francji - poinformowało ministerstwo spraw wewnętrznych w Paryżu, tłumacząc, że większość pojazdów została podpalona celowo. W okolicach Strasbourga zginął 20-latek raniony petardą.

Do śmiertelnego wypadku doszło na rynku alzackiego miasteczka Dorlisheim. Według straży pożarnej noworoczna petarda raniła mężczyznę w twarz; zgon nastąpił w drodze do szpitala.

Jak podał szef francuskiego MSW Manuel Valls, w całym kraju spłonęły 1193 auta, w tym 344 zapaliły się od innych. _ Nie ma znaczącej zmiany w stosunku do ubiegłych lat, jeśli chodzi o celowe podpalenia samochodów i dwuśladów _ - napisał minister.

W 2009 roku spalono 1147 samochodów.

Najwięcej podpaleń zanotowano w podparyskim departamencie Seine-Saint-Denis, gdzie spłonęły 83 pojazdy.

Minister Valls już w zeszły czwartek zapowiedział powrót do podawania bilansu podpaleń samochodów w czasie obchodów Nowego Roku, praktyki porzuconej w 2010 roku przez rządzącą do niedawna prawicę.

Bruno Beschizza, człowiek odpowiedzialny za sprawy bezpieczeństwa w opozycyjnej Unii na Rzecz Ruchu Ludowego, partii byłego prezydenta Nicolasa Sarkozy'ego w telewizji iTele skrytykował działania rządu socjalistów i uznał, że podawanie tego typu danych tylko zachęca młodych ludzi do popełniania podobnych przestępstw.

Podpalenia zaparkowanych aut w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia stały się plagą francuskich miast od początku lat 90. XX wieku.

Czytaj więcej w Money.pl
Podpalacz z Warszawy posiedzi nawet 10 lat? 23-latek nie przyznał się do winy. Mężczyzna był w przeszłości notowany za podobne przestępstwa.
Tak Amerykanie przywitali Nowy Rok Pierwsi uczestnicy imprezy, która odbyła się po raz 105, przybyli tam już w poniedziałek rano, aby zająć jak najlepsze miejsca.
Tutaj wciąż jest 2012 rok Kiedy Europejczycy z ciężką głową i piaskiem pod powiekami zwlekają się z łóżek, tam dopiero strzelają korki od szampana.
Tagi: francja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz