Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sylwester 2013. Policja: to była pracowita, ale spokojna noc

0
Podziel się:

- Biorąc pod uwagę liczbę dużych imprez, praktycznie żadnych zdarzeń nie odnotowaliśmy - powiedział Krzysztof Hajdas z Komendy Głównej Policji.

Sylwester 2013. Policja: to była pracowita, ale spokojna noc
(DrabikPany/CC BY 2.0./flickr)

To była pracowita, ale spokojna noc - powiedział dziś rano Krzysztof Hajdas z Komendy Głównej Policji. Dodał, że policjanci nie odnotowali poważniejszych incydentów w związku z kilkudziesięcioma sylwestrowymi, dużymi imprezami w kraju.

_ Biorąc pod uwagę liczbę dużych imprez, praktycznie żadnych zdarzeń nie odnotowaliśmy. Oczywiście było dużo pracy związanej ze specyfiką nocy sylwestrowej i tysiącami ludzi na ulicach _ - zaznaczył Hajdas. Dodał, że zdarzały się też przypadki zatrzymań osób, które naruszały nietykalność np. pracowników ochrony imprez masowych.

Poinformował także, że w ciągu minionej doby w 102 wypadkach drogowych zginęło dziewięć osób, 127 zostało rannych. Zatrzymano także 145 nietrzeźwych kierowców. Stwierdził, że te dane są bardzo podobne do zeszłorocznych.

W Warszawie policja odnotowała 1822 interwencji, zatrzymano 43 osoby. Doszło do pięciu wypadków drogowych i 57 kolizji, osiem osób zostało w nich rannych. _ Sylwester bardzo spokojny; interwencje związane były z drobniejszymi bójkami i zakłócaniem ciszy nocnej _ - powiedział PAP Piotr Świstak z zespołu prasowego stołecznej policji.

Jak dodał, do najpoważniejszego zdarzenia - pościgu za nietrzeźwym kierowcą, który potrącił pieszego na pasach na ul. Ludnej - doszło przed godz. 2 w nocy. _ Na blokadzie sprawca uderzył w policyjny samochód. Zatrzymano 42-latka, który miał w organizmie półtora promila alkoholu _ - poinformował.

Według informacji stołecznej straży pożarnej w ostatnim dniu 2013 roku i podczas nocy sylwestrowej strażacy w stolicy interweniowali 79 razy. Spośród tych interwencji 43 były związane z pożarami, 20 z innymi zagrożeniami miejscowymi, a 16 alarmów było fałszywych. W pożarach poszkodowane zostały dwie osoby, a siedem osób zostało poszkodowanych w innych zdarzeniach, np. wypadkach.

Najpoważniejsza interwencja - jak informuje stołeczna straż - miała miejsce po północy przy ul. Człuchowskiej i była związana z pożarem lokalu gastronomicznego. Na miejscu działało sześć zastępów straży. Pozostałe interwencje były związane np. z pożarami śmietników i nie angażowały większych sił.

Czytaj więcej w Money.pl
Zginął podczas odpalania fajerwerków Bomba pirotechniczna, która była prawdopodobnie wadliwa, wybuchła w momencie, gdy po nieudanych próbach Austriak zrezygnował z jej odpalenia.
Największy sylwester na świecie. Gdzie? Tradycyjnie tuż przed północą z 21-metrowego masztu wieżowca Times Square nr 1 zaczęła się zsuwać gigantyczna kryształowa kula, dotykając podstawy masztu dokładnie w chwili nadejścia Nowego Roku.
Nowy Rok na Pacyfiku. Tak go witali W większych miastach wystrzeliły potężne fajerwerki i korki od szampana. Głośno było najpierw w nowozelandzkim Auckland.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)