Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Święto niepodległości. Prezydent nie wyklucza powrotu do ograniczeń ws. zasłaniania twarzy

Po wydarzeniach podczas Marszu Niepodległości Bronisław Komorowski nie wyklucza ponowienia swojej propozycji dotyczącej ograniczenia prawa do zasłaniania twarzy podczas demonstracji ulicznych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Leszek Szymański)

Po wydarzeniach podczas Marszu Niepodległości Bronisław Komorowski nie wyklucza ponowienia swojej propozycji dotyczącej ograniczenia prawa do zasłaniania twarzy podczas demonstracji ulicznych - wynika z nieoficjalnych informacji z Pałacu Prezydenckiego.

W kontekście niedzielnych wydarzeń Pałac Prezydencki nieoficjalnie ocenia, że źle się stało, iż w trakcie parlamentarnych prac nad przedstawionym przez prezydenta projektem nowelizacji Prawa o zgromadzeniach utrącono zapis dotyczący ograniczenia prawa do zasłaniania twarzy podczas demonstracji ulicznych.

W opinii Pałacu Prezydenckiego wydarzenia te pokazały, że brak ograniczeń w zasłanianiu twarzy jest korzystny dla bandytów i chuliganów, _ którzy z zasłoniętymi twarzami popsuli święto (Marsz Niepodległości - PAP) radykałom politycznym _.

Dlatego, wynika z nieoficjalnych informacji z Pałacu, powrót do ograniczeń w tej dziedzinie jest wart przemyślenia. Pałac zastrzega jednak, że jest to wstępny wniosek. Na początku niedzielnego marszu organizowanego m.in. przez ONR i Młodzież Wszechpolską doszło do burd - na ul. Marszałkowskiej w stronę policji poleciały race, petardy, kamienie, kostki brukowe, kosze na śmieci i butelki; policja była zmuszona do użycia broni gładkolufowej i miotaczy gazu pieprzowego. Później demonstracja była spokojna. Na komisariaty trafiło 176 osób, rannych zostało 22 funkcjonariuszy.

Nowelizacja, podpisana przez prezydenta na początku października tego roku, wprowadza możliwość zakazu organizowania zgromadzeń przez dwóch lub więcej organizatorów w tym samym miejscu i czasie, a także zakaz posiadania przez uczestników zgromadzenia wyrobów pirotechnicznych lub innych niebezpiecznych materiałów lub narzędzi. Prawo nie obowiązywało jednak jeszcze podczas tegorocznych obchodów 11 listopada.

Podczas niedzielnego wiecu na Agrykoli, który zakończył Marsz Niepodległości, jego organizatorzy zapowiedzieli powołanie szerokiego ruchu społecznego - Ruchu Narodowego. Źródła w Pałacu Prezydenckim nie bagatelizują tych zapowiedzi. Choć - jak podkreślają - _ widać bezsiłę tych środowisk w wyborach _, to mogą one być _ bardzo poważną siłą niszczycielską dla państwa _.

Czytaj więcej w Money.pl
Fiasko prezydenta Komorowskiego po zadymach z 11 listopada Czy będzie możliwe zakazanie dwóch lub więcej zgromadzeń w tym samym miejscu i czasie?
Liczą straty po zamieszkach. Idą w miliony Policji zdewastowano 14 radiowozów. Nie wiadomo, jak bardzo ucierpiały prywatne firmy.
Kaczyński o marszu: Miasto zagrożone inwazją Prezes PiS skrytykował nieobecność premiera Donalda Tuska na obchodach w kraju. Winą za awantury w stolicy obarczył ministra spraw wewnętrznych i polityków.
Tagi: święto niepodległości, bronisław komorowski, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz