Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Święto Konstytucji 3 Maja. Co się dzieje w Warszawie?

0
Podziel się:

W uroczystości biorą udział m.in. prezydent, premier, marszałkowie Sejmu i Senatu: Ewa Kopacz i Bogdan Borusewicz, generalicja oraz duchowni.

Święto Konstytucji 3 Maja. Co się dzieje w Warszawie?
(PAP/Rafał Guz)
bECGzwut

Na placu Zamkowym w Warszawie rozpoczęła się uroczystość z okazji święta narodowego przypadającego w 223. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Zgromadzeni wysłuchają przemówienia prezydenta Bronisława Komorowskiego i zobaczą defiladę wojskową.

Prezydent przybył na pl. Zamkowy i zgodnie z ceremoniałem wojskowym dokonał przeglądu pododdziałów; odśpiewano hymn państwowy.

Scenariusz uroczystości przewiduje też odczytanie preambuły Konstytucji 3 maja, oddanie salutu armatniego złożonego z 21 wystrzałów oraz odśpiewanie pieśni _ Witaj majowa jutrzenko _. Potem głos ma zabrać prezydent Komorowski.

bECGzwuv

Po przemówieniu ma się odbyć defilada pocztów sztandarowych oraz kompanii i orkiestry reprezentacyjnej Wojska Polskiego. Ok. godz. 13.30 przed Pałacem koncert ma dać orkiestra wojskowa z Węgier. W uroczystości na pl. Zamkowym biorą udział m.in. premier Donald Tusk, marszałkowie Sejmu i Senatu: Ewa Kopacz i Bogdan Borusewicz, generalicja oraz duchowni.

Tuż przed uroczystością mieszkańcy Warszawy i turyści zgromadzeni mimo deszczu i chłodu wokół pl. Zamkowego mogli posłuchać koncertu orkiestry wojskowej z Siedlec. W sobotę rano prezydent wziął udział w mszy św. za ojczyznę w archikatedrze św. Jana na Starym Mieście. Natomiast przed południem na Zamku Królewskim Komorowski wręczył odznaczenia państwowe.

Czytaj więcej w Money.pl
Komorowski wie, jaki cel ma Rosja Walki grożą _ chaosem i utratą kontroli przez władze w Kijowie nad sytuacją na Wschodzie i na Południu kraju. Niewątpliwie wszyscy są pewni tego, że to leży w interesie Rosji _.
Portugalia popiera unię energetyczną Premierzy uzgodnili dalszą współpracę przed czerwcową sesją Rady Europy, by ustalić wspólne stanowisko.
Prezydent: Radośnie cieszmy się flagą biało-czerwoną Możemy spokojnie spoglądając w przyszłość - powiedział dzisiaj prezydent Bronisław Komorowski podczas uroczystości z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.
bECGzwuW
wiadomości
wiadmomości
kraj
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)