Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
akcja znicz
01.11.2012 19:34

Święta na drogach. Policja podsumowuje

Cały czas trwa Akcja Znicz. Drogówka działania rozpoczęła już wczoraj.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ Darek Delmanowicz)

Na drogach krajowych spokojnie. W ciągu dnia nie doszło do poważniejszych wypadków, zdarzają się tylko drobne kolizje - ocenia Komenda Główna Policji.

Kierowcy powinni uważać szczególnie w pobliżu cmentarzy, gdzie od rana panuje wzmożony ruch. Policja przypomina, by uważnie czytać znaki drogowe. Wiele ulic prowadzących do cmentarzy ma zmienioną organizację ruchu. W pobliżu nekropolii ruchem kierują policjanci, ale w wielu miejscach i tak tworzą się korki. Stąd apel, by w dużych miastach na cmentarze wybierać się komunikacją miejską.

Cały czas na drogach trwa Akcja Znicz. Drogówka działania rozpoczęła już wczoraj. Policjanci zwracają uwagę zwłaszcza na te wykroczenia, które powodują największe zagrożenie w ruchu drogowym. Wśród nich: jazda po spożyciu alkoholu, przekraczanie dozwolonej prędkości oraz nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu.

Tylko wczoraj na polskich drogach doszło do 128 wypadków, w których zginęło dziewięć osób, a 157 zostało rannych. Zatrzymano też 286 nietrzeźwych kierowców.

Czytaj więcej w Money.pl
Na drogach ciągle niebezpiecznie i ciasno. Oto bilans Tak wyglądają drogi w całym kraju. Na A4 kierowcy stoją w czterokilometrowym korku. Policja łapie pijanych kierowców.
Znani kwestują: Olbrychski, Santor, Mazowsze... Na wielu nekropoliach zbierane są pieniądze na cele społeczne.
Tagi: akcja znicz, policja, znicz, wszystkich świętych, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz