Notowania

Przejdź na
policja drogowa
19.04.2014 08:48

Święta na drogach. Policja apeluje o solidarność kierowców

Komendant główny Marek Działoszyński przekonuje, że drogowych szaleńców mogą powstrzymać też i inni kierowcy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Szymon Blik / REPORTER)

Komendant główny policji Marek Działoszyński apeluje do kierowców o solidarność. W okresie świąt na drogach służbę pełni nawet kilkanaście tysięcy funkcjonariuszy.

Szef polskiej policji powiedział, że solidarność kierowców z policjantami powinna przejawiać się w ostrożnej i niebrawurowej jeździe. Podkreśla, że policjanci pełnią swoją służbę nie po to, żeby naprzykrzać się Polakom, ale żeby zabezpieczać normalnych kierowców przed drogowymi piratami.

Marek Działoszyński podkreśla, że wiele osób spieszy się za kierownicą i chce jak najszybciej zasiąść za stołem, a przez to powoduje wypadki i na święta nie dojeżdża.

Podczas świąt więcej policji można spotkać na głównych trasach w kraju i drogach wyjazdowych z dużych miast. Oprócz nadmiernej prędkości policjanci piętnują brawurę, niezapinanie pasów bezpieczeństwa i przewożenie dzieci bez samochodowych fotelików.

Czytaj więcej w Money.pl
Na częściach do aut zarobiliśmy 60 mld zł Polscy producenci części samochodowych walczą o poprawę bezpieczeństwa na drogach i o rozwój biznesu.
Groźny wypadek na obwodnicy Wrocławia Na odcinku A8 na wysokości węzła Wrocław Stadion samochód ciężarowy przewrócił się najeżdżając na samochód typu bus.
Tagi: policja drogowa, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz