Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polskie drogi
10.04.2012 08:12

Święta na drogach - zginęło 21 osób

Najbezpieczniej na drogach było w wielkanocną niedzielę, kiedy nikt nie zginął. Za to w piątek w 94 wypadkach zginęło 9 osób, a 109 zostało rannych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Robbie Howell/CC/Flicr)

*21 osób zabitych, 298 rannych w 236 wypadkach - to bilans świątecznego weekendu na polskich drogach. W ciągu czterech dni policjanci zatrzymali też ponad 1,5 tys. pijanych kierowców. *

Jak powiedział rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski, tegoroczne święta były spokojniejsze niż w 2011 r. Wtedy doszło do 379 wypadków, w których zginęło 35 osób, a 468 zostało rannych. Policjanci zatrzymali wówczas 1876 pijanych kierowców.

W tym roku najbezpieczniej na drogach było w niedzielę. Nikt nie zginął, 41 osób zostało rannych; doszło do 32 wypadków. Najtłoczniej i najniebezpieczniej było natomiast w piątek.Wiele osób zdecydowało się wówczas na świąteczne wyjazdy - w 94 wypadkach zginęło 9 osób, a 109 zostało rannych.

Większy ruch na drogach - szczególnie wjazdowych do miast, był też w poniedziałek.

Najczęstszą przyczyną drogowych tragedii była prędkość i nieprawidłowe wykonywanie manewrów na drodze, m.in. wyprzedzania.

Mimo licznych apeli policjanci zatrzymali też aż 1586 pijanych kierowców. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za jazdę po spożyciu alkoholu - gdy jego zawartość we krwi kierowcy wynosi od 0,2 do 0,5 promila - grozi zakaz prowadzenia pojazdów do 3 lat, do 30 dni aresztu i do 5 tys. zł grzywny; jeśli stężenie alkoholu przekracza 0,5 promila, kierowcy grozi do 2 lat więzienia i utrata prawa jazdy na 10 lat.

Policyjna akcja świąteczna na drogach rozpoczęła się w piątek. Funkcjonariusze sprawdzali prędkość z jaką jadą kierowcy, ich trzeźwość, a także m.in. sposób przewożenia dzieci i czy wszyscy mają zapięte pasy. W akcji wykorzystywano nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami.

O wypadkach drogowych czytaj więcej w Money.pl
Tragiczny wypadek na drodze. Zginął kierowca Na drodze krajowej numer 8 mikrobus zderzył się z samochodem osobowym, 1 osoba zginęła, a 7 zostało rannych.
Pociąg towarowy uderzył w szkolny autobus Pociąg towarowy uderzył rano w autobus wiozący dzieci do szkoły. Kierowca prawdopodobnie nie zdążył zjechać z torowiska.
Samochód przecięty przez linę. Jest ofiara Kobieta zginęła w wypadku samochodowym w Poznaniu, kiedy jej auto zostało przecięte przez linę holującą dźwig.
Tagi: polskie drogi, wypadki, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz