Notowania

kradzież samochodów
22.05.2012 17:04

Sukces policji. Rozbili gang Niemców kradnących samochody

Niemiecka policja rozpracowała złożoną z Niemców grupę przestępczą, która za granicą kradła samochody luksusowych marek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(daniel-weber/CC/Flickr)

*Niemiecka policja rozpracowała złożoną z Niemców grupę przestępczą, która za granicą kradła samochody luksusowych marek, sprowadzała je do kraju, a następnie sprzedawała z podrobionymi papierami. *

Dzięki sieci pośredników w krajach europejskich, przede wszystkim w Hiszpanii, Włoszech, Bułgarii i na Łotwie, gang złodziei kradł luksusowe samochody, których cena w salonie zaczynała się od 50 tys. euro.

Po sprowadzeniu ich do Niemiec złodzieje podrasowywali je nieco (np. zmniejszając stan licznika) i wyposażali w fałszywe papiery, a następnie sprzedawali za granicą, przy transakcji pomijając niemiecki urząd podatkowy - wyjaśnił rzecznik policji landu Nadrenia Północna-Westfalia na zachodzie Niemiec. Kradzione samochody trafiały przede wszystkim na rynki na Łotwie, Białorusi i we Francji.

We wtorek w zakrojonej na szeroką skalę obławie przeprowadzonej jednocześnie w Kolonii i 15 innych miastach z udziałem 250 policjantów i inspektorów podatkowych zatrzymano dwie osoby, w tym domniemanego przywódcę szajki.

Według policji rozbita we wtorek grupa przestępcza składała się z Niemców rosyjskiego pochodzenia. Grupie 30 podejrzanych postawiono zarzuty paserstwa samochodów i dopuszczenia się oszustw podatkowych.

Czytaj więcej o złodziejach aut w Money.pl Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: kradzież samochodów, kradzież aut, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz