Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Studenci skazani za propagowanie faszyzmu

0
Podziel się:

Kobieta i mężczyzna odpowiadali za publiczne propagowanie faszystowskiego ustroju państwa oraz znieważenie pomnika urządzonego w celu upamiętnienia historycznego zdarzenia.

Studenci skazani za propagowanie faszyzmu
(Wulfstan/CC)

Na kary po pół roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata, grzywny i przepadek telefonu, którym robiono zdjęcia, skazana została dwójka tureckich studentów, którzy pod bramą byłego obozu Auschwitz robili sobie zdjęcia w pozie hitlerowskiego pozdrowienia.

Kobieta i mężczyzna odpowiadali za publiczne propagowanie faszystowskiego ustroju państwa oraz znieważenie pomnika urządzonego w celu upamiętnienia historycznego zdarzenia.

_ - Oboje podejrzani w toku przesłuchania postanowili dobrowolnie poddać się karze. Wyrok sądu w Oświęcimiu wydano bez przeprowadzania procesu _ - powiedział PAP w poniedziałek rzecznik małopolskiej policji Mariusz Ciarka.

Dwójkę tureckich studentów w wieku 22 lat zatrzymała w niedzielę służba ochrony Muzeum Auschwitz-Birkenau po tym, jak przed bramą główną byłego obozu robili sobie nawzajem zdjęcia telefonem komórkowym, unosząc przy tym prawe ręce w geście faszystowskiego pozdrowienia _ heil Hitler _.

Po zawiadomieniu policji okazało się, że są to studenci historii, studiujący na jednej z wyższych uczelni w Budapeszcie. Po wydaniu wyroku studenci odzyskali wolność. Wyrok jest nieprawomocny.

Czytaj więcej w Money.pl
Skandaliczne zachowanie studentów z Turcji Policja w Oświęcimiu zatrzymała dwójkę tureckich studentów, którzy pod bramą główną obozu z napisem "Arbeit macht frei" robili sobie zdjęcia w pozie hitlerowskiego pozdrowienia.
Papież Franciszek apeluje do studentów "Żyć, ale nigdy się nie starzeć" - taką maksymę przekazał papież Franciszek studentom rzymskich uczelni podczas nieszporów w bazylice św. Piotra w przeddzień rozpoczęcia Adwentu.
Studenci zbudowali aparat rejestrujący miliard zdjęć na sekundę Nie jest to pierwsze tego typu urządzenie na świecie, ani też nie najlepsze, choć jego parametry są i tak oszałamiające. Najbardziej wstrząsający jest za to koszt jego wykonania - około 500 dolarów.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)