Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kanada
05.06.2012 07:32

Strzelanina w Toronto. Sprawca zatrzymany

Policja zatrzymała 23-letniego mężczyznę, podejrzanego o zastrzelenie jednej osoby i ranieniu siedmiu w Toronto.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Simon Law)

Kanadyjska policja poinformowała o zatrzymaniu 23-letniego mężczyzny, podejrzanego o zastrzelenie w weekend jednej osoby i ranieniu siedmiu w centrum handlowym Eaton Centre w Toronto. Christopher H. sam zgłosił się tego dnia na policję.

Ustalono, że należał do tego samego gangu, co zastrzelony przez niego mężczyzna. Policja przypuszcza jednak, że motywem sprawcy mogły być jakieś sprawy osobiste, niezwiązane z gangiem. Prowadzący śledztwo sierżant Brian Borg powiedział, że policja nie szuka innych podejrzanych o udział w strzelaninie.

Christopher H., jak powiedział mediom jego ojciec, urodził się on w Gujanie i że przybył do Toronto w 2000 roku. Jest już znany kanadyjskiej policji.

Eaton Centre to zawsze zatłoczone centrum handlowe, największe w centrum Toronto. Atak nastąpił na dolnym poziomie, gdzie mieszczą się restauracje. W centrum wybuchła panika, ludzie chronili się pod stolikami i ladami sklepowymi.

Toronto, największe kanadyjskie miasto, jest zazwyczaj bardzo spokojne, więc informacja o strzelaninie była szokiem dla mieszkańców.

Czytaj więcej o głośnych aktach terroru
Strzelał do ludzi, wciąż jest na wolności Napastnik jest wciąż na wolności, trwają poszukiwania. Z centrum handlowego i jego okolic ewakuowano wszystkich klientów.
Strzelanina w kawiarni wSeattle. Są zabici Domniemany sprawca nadal jest na wolności - podała lokalna policja.
Złapali mordercę z Finlandii. Ma 18 lat Do ataku doszło we wczesnych godzinach rannych w miejscowości Hyvinkaa, około 50 kilometrów na północ od stolicy kraju, Helsinek.
Tagi: kanada, strzelanina, toronto, centrum handlowe, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz