Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
terroryzm w usa
03.04.2012 07:38

Strzelanina w Oakland. Jest siedem ofiar

Sprawcę aresztowano w centrum handlowym. Według policji działał on sam.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Siedem osób zginęło w wyniku strzałów oddanych na religijnej uczelni w Oakland w Kalifornii przez byłego studenta, a trzy osoby są ranne - poinformowały lokalne władze. Sprawca został zatrzymany.

_ - Policja pracuje i usiłuje dojść do tego, jaki był motyw odebrania życia siedmiu osobom _ - powiedział w CNN przewodniczący rady miejskiej Oakland na przedmieściach San Francisco.

Według policji, sprawca, którego opisuje się jako silnie zbudowanego mężczyznę o azjatyckim wyglądzie i ubranego w koszulę khaki, otworzył ogień podczas zajęć z akupunktury w szkole będącej częścią chrześcijańskiego Uniwersytetu Oikos w Oakland, należącego do wspólnoty amerykańskich Koreańczyków.

Zabójcę aresztowano w oddalonym od miejsca tragedii sklepie. Założyciel szkoły pastor Jong Kim powiedział, że był to były student. Policja uważa, że działał sam.

Według relacji telewizji Fox News ofiary strzelaniny znaleziono także na sąsiedniej ulicy, co wskazywałoby, że sprawca zaatakował wcześniej.

*Zobacz zdjęcia z miejsca strzelaniny w Oakland *

  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA [ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://galerie.money.pl/usa-strzelanina-w-szkole-siedem-osob-nie-zyje-g414552.html) Świadkowie z Uniwersytetu Oikos opisują zabójcę jako mężczyznę, który od jakiegoś czasu zachowywał się dziwnie, a według niektórych sprawiał nawet wrażenie osoby niepoczytalnej.

Było to najtragiczniejsze tego rodzaju zdarzenie w amerykańskiej szkole od 2007 r., kiedy to student zabił 32 osoby na uniwersyteckim kampusie w Wirginii.

Czytaj więcej o aktach terroru
Przygotowywał powtórkę z WTC. Mają go Aresztowany przez agentów FBI mężczyzna jest również podejrzewany o współpracę z Al-Kaidą w przygotowywaniu zamachów na żołnierzy USA stacjonujących za granicą.
Zabójcy z Tuluzy pomagał brat. Razem... Brat zabójcy z Tuluzy był obecny podczas dokonywania kradzieży skutera, na którym sprawca poruszał się w czasie wszystkich ataków.
Miał opinię świetnego żołnierza. Zamordował 16 cywili - _ Nie chcę widzieć w nim psychopaty, bo on nim nie jest _ - stwierdza jego były przełożony kpt Chris Alexander.
Tagi: terroryzm w usa, usa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz