Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
szkoła
03.02.2014 09:52

Strzelanina w Moskwie. Napastnik wziął w szkole zakładników

Napastnik wziął 20 zakładników. Budynek otoczyły siły MSW, które odbiły nastolatków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(gudmd.haralds/CC/Flickr)

Mężczyzna uzbrojony w karabin wziął w jednej z moskiewskich szkół zakładników. Jest to grupa 20 nastolatków. Napastnik wdał się w strzelaninę z policją - podały rosyjskie media.

Aktualizacja 11:24

Moskiewska policja uwolniła już 20 uczniów, przetrzymywanych przez uzbrojonego nastolatka. Terrorysta zabił dwie osoby, a jedną ranił. Zginął policjant i nauczyciel.

Napastnikiem okazał się nastoletni uczeń - antyterroryści wyprowadzili go ze szkoły i zatrzymali. Nastolatek dostał się do szkoły w trakcie zajęć. Sterroryzował bronią ochroniarza, który próbował zabronić mu wstępu.

Po wejściu na teren szkoły wtargnął do sali biologicznej, gdzie odbywały się lekcje 10. klasy. Ochroniarz zdążył wezwać policję. Gdy ta przybyła, napastnik wziął uczniów w klasie za zakładników, a następnie strzelał do policjantów przez okno. Jednego z nich zabił, drugiego ranił. Po kilkunastu minutach uczniów udało się odbić.

Ekspert Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas Dariusz Cieślak ocenia, że atak nie miał podłoża politycznego. Jego zdaniem jest to przypadek podobny do tych, które występują dość często chociażby w Stanach Zjednoczonych. Ekspert dodaje, że w tego typu przypadkach motywacja napastnika może być bardzo różna - od konfliktu z inną osobą, poprzez frustrację, po chęć zaistnienia na przykład w mediach. Zdaniem eksperta moskiewskiego przypadku nie należy wiązać ze zbliżającymi się Igrzyskami Olimpijskimi w Soczi.

Czytaj więcej w Money.pl
Strzelał w szkole, później popełnił samobójstwo Przestępca, który dzisiaj postrzelił co najmniej dwie osoby w szkole na obrzeżach aglomeracji Denver w amerykańskim stanie Kolorado, popełnił samobójstwo.
Strzelanina na lotnisku w Los Angeles. Wiadomo, kim był napastnik Według oficjalnych informacji, do szpitali trafiło siedem osób. Jeden z rannych - jak informują służby medyczne - jest w stanie krytycznym.
Poważny wypadek w Rosji. Nie żyje 8 osób Co roku w wypadkach na drogach ginie w Rosji przeciętnie 30 tys. ludzi.
Tagi: szkoła, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz