Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
władze
20.07.2012 20:56

Strzelanina w Kolorado. Władze i policja z oficjalnym apelem

Szef policji w Aurorze, Dan Oates, poinformował, że domniemany sprawca do tej pory był notowany jedynie za przestępstwo drogowe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

To odosobniony przypadek. Tak władze miasta Aurora w amerykańskim stanie Kolorado wypowiadają się o masakrze w tamtejszym kinie.

Po północy 24-letni mężczyzna zastrzelił w tamtejszym kinie 12 osób, a 59 zranił. W tym czasie odbywał się tam premierowy pokaz filmu _ Batman: Mroczny rycerz powraca _. Burmistrz miasta Aurora Steve Hogan mówił, że władze mogły zrobić więcej, mimo że zrobiły wiele. Jego zdaniem, teraz ważną rolę dla swoich dzieci będą odgrywali rodzice:

- _ Porozmawiajcie z nimi. Będą to przeżywały, więc musimy wykonać nasze obowiązki jako rodzice i urzędnicy. Porozmawiajmy z naszymi dziećmi i powiedzmy im, że to odosobnione zdarzenie - tragiczne w skutkach i okropne, ale odosobnione. _

Większość konferencji była poświęcona oświadczeniu policji. Szef policji w Aurorze, Dan Oates, poinformował, że domniemany sprawca do tej pory był notowany jedynie za przestępstwo drogowe.

- _ Podejrzany nazywa się James Egan Holmes. W kartotekach policyjnych naszego miasta notowany był raz - w październiku 2011 roku dostał mandat za przekroczenie prędkości. Pierwsze telefony po masakrze policja otrzymała 39 minut po północy. _

Na razie nieznane są motywy sprawcy. Policja z Aurory twierdzi, że James Holmes nie miał wspólników.

Czytaj więcej w Money.pl
Masakra na premierze _ Batmana _. 12 ofiar 12 osób zginęło, 38 jest rannych. Policja ma już podejrzanego. To 24-latek.
Tragiczna strzelanina na grillu. 2 osoby nie żyją Do strzelaniny doszło podczas przyjęcia barbecue, na którym było 200 osób. O co poszło?
Strzelanina w dyskotece. Ośmiu rannych We Francji 8 osób zostało rannych w strzelaninie w dyskotece.
Tagi: władze, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz