Notowania

Przejdź na
policja
15.03.2013 13:46

Strzelał do policjantów pod Płońskiem. Dziś go zatrzymano

Policja ujęła Zbigniewa Cz., jednego z dwóch poszukiwanych mężczyzn, którzy w ubiegłym tygodniu ostrzelali patrol policji pod Płońskiem (Mazowieckie).

Podziel się
Dodaj komentarz
(DrabikPany/CC BY 2.0./flickr)

Policja ujęła Zbigniewa Cz., jednego z dwóch poszukiwanych mężczyzn, którzy w ubiegłym tygodniu ostrzelali patrol policji pod Płońskiem (Mazowieckie). Mężczyzna był poszukiwany listem gończym. Za pomoc w jego ujęciu wyznaczono 10 tys. zł nagrody.

Jak poinformowała rzeczniczka mazowieckiej komendy policji w Radomiu Alicja Śledziona, poszukiwany został zatrzymany w piątek na terenie powiatu przasnyskiego. Śledziona dodała, że Zbigniew Cz. jest podejrzany o to, że 7 marca _ w celu zmuszenia funkcjonariusza policji do zaniechania przeprowadzenia czynności służbowej dokonał czynnej napaści na tego funkcjonariusza w ten sposób, że oddał do niego strzał z broni palnej posiadanej bez wymaganego zezwolenia, a następnie usiłował potrącić go kierowanym przez siebie pojazdem _.

Rzeczniczka zaznaczyła, że zatrzymanie poszukiwanego Zbigniewa Cz. było sprawą priorytetową nie tylko dla mazowieckich policjantów, lecz także dla funkcjonariuszy z innych regionów kraju.

W czwartek 7 marca wieczorem na drodze krajowej nr 7 w okolicach Płońska patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli samochód osobowy audi na polskich numerach rejestracyjnych; podróżowało nim dwóch mężczyzn. Gdy pojazd zatrzymał się na wezwanie policjantów, oddano z niego w kierunku funkcjonariuszy kilka strzałów. Następnie samochód ruszył, taranując po drodze policyjny radiowóz. Po tym jak policjanci przestrzelili opony uciekającego audi, mężczyźni porzucili auto i zaczęli uciekać pieszo.

Audi, którym jechali napastnicy, nie było rejestrowane jako poszukiwane. Żaden z policjantów nie odniósł obrażeń. Prokuratura Rejonowa w Płońsku wydała 8 marca za Zbigniewem Cz. list gończy. Policja ostrzegała, że mężczyzna może mieć przy sobie broń. Apelowała też, by w przypadku napotkania poszukiwanego niezwłocznie powiadomić o tym organa ścigania i zachować ostrożność. Za przekazanie informacji o miejscu jego pobytu Mazowiecki Komendant Wojewódzki Policji wyznaczył 10 tys. zł nagrody.

Czytaj więcej w Money.pl
Gangster z policyjnej toplisty już w Polsce Bogdan G. to postać z policyjnej toplisty poszukiwanych. Z Polski uciekł prawdopodobnie w 1990 roku.
Mężczyzna poszukiwany listem gończym Policja poszukuje 22-letniego mieszkańca Łodzi, Sergiusza Jakubca, podejrzanego o usiłowanie zabójstwa.
Akcja przeciwko "homoseksualnej agitacji" Rosyjska policja udaremniła dwie próby zorganizowania akcji w obronie praw gejów w Petersburgu.
Tagi: policja, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz