Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ukraina
02.02.2011 14:11

Strzały koło polskiej ambasady w Kijowie

Strzelaninę wywołała ochrona budynku w sąsiedztwie, o który toczy się spór.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Morrbyte/Dreamstime)

W sąsiedztwie polskiej ambasady w Kijowie doszło do strzelaniny, którą wszczęły dwie grupy ludzi, spierające się o prawo własności do znajdującego się tam budynku. W wyniku incydentu jedna osoba została ranna, jednak pracownicy ambasady nie ucierpieli.

- _ Pracownicy ambasady RP są cali i bezpieczni. Ten atak nie był wymierzony w naszą placówkę _ - zapewnił polski dyplomata, Jacek Antos. Ambasada Polski w Kijowie znajduje się w odległości około 30 metrów od budynku, obok którego padły strzały.

Według ukraińskich mediów strzelaninę wszczęła ochrona budynku, która nie wpuszczała na posesję grupy ludzi, chcących przejąć kontrolę nad obiektem.

Gazeta internetowa _ Ukrainska Prawda _ podała, że w przeszłości w spornym domu znajdowała się siedziba właścicieli Związku Przemysłowego Donbasu (ISD), Serhija Taruty i Witalija Hajduka (nie jest on już udziałowcem ISD).

ISD ma zakłady w Polsce i na Węgrzech. Jest m.in. właścicielem Huty Częstochowa, Stoczni Gdańsk oraz węgierskich zakładów hutniczych Dunaferr.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/165/t100773.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/na;ukrainie;rekordowe;ceny;za;kasze,52,0,762420.html) Na Ukrainie rekordowe ceny za kaszę W związku ze wzrostem ceny mieszkańcy Kijowa rzucili się na poszukiwanie najtańszej kaszy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/123/t87163.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/milicja;na;demonstracji;poleje;sie;krew,186,0,757946.html) Milicja: Na demonstracji poleje się krew _ Opozycja szuka mięsa armatniego na protest w Kijowie _ - ostrzegają służby.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/123/t87163.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/czesc;ukraincow;woli;byc;wegrami,240,0,754416.html) Część Ukraińców woli być Węgrami Obywatele Ukrainy o węgierskich korzeniach ruszyli tłumnie do konsulatów.
Tagi: ukraina, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz