Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Strefa Gazy. Prawie połowa Izraelczyków za dalszą operacją wojskową

0
Podziel się:

49 proc. respondentów opowiedziało się za dalszym ciągiem działań wojskowych. Największymi krytykami rozejmu są wyborcy partii prawicowych lub religijnych.

Strefa Gazy. Prawie połowa Izraelczyków za dalszą operacją wojskową
(PAP/EPA)

Prawie co drugi Izraelczyk chciałby, by armia kontynuowała operację w Strefie Gazy, zakończoną w środę wieczorem po ośmiu dniach wymiany ognia między Izraelem a palestyńskim Hamasem - wynika z sondażu opublikowanego w izraelskim dzienniku _ Maariw _.

Na pytanie: _ Czy Izrael powinien zaakceptować rozejm, czy kontynuować operację militarną? _ 49 proc. respondentów opowiedziało się za dalszym ciągiem operacji Filar Obrony. 31 proc. badanych wybrało zawieszenie broni, a 20 proc. powiedziało, że nie ma zdania.

_ Maariw _ podkreśla, że największymi krytykami rozejmu są wyborcy sympatyzującymi z partiami prawicowymi lub religijnymi.

Prawicowy rząd premiera Benjamina Netanjahu kilkakrotnie groził rozpoczęciem operacji lądowej w Strefie Gazy i zmobilizował kilkadziesiąt tysięcy rezerwistów. Ostatecznie jednak nie doszło do wkroczenia sił lądowych, co mogłoby skończyć się stratami wśród żołnierzy, na dwa miesiące przed styczniowymi wyborami parlamentarnymi.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/72/m253256.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/to;iran;stoi;za;rozlewem;krwi;w;strefie;gazy;szewach;weiss;dla;money;pl,115,0,1201011.html) *To Iran stoi za rozlewem krwi w Strefie Gazy. Szewach Weiss dla Money.pl * - _ To, że mamy system antyrakietowy, to znaczy, że mamy za to przepraszać? To zabawa jest? _ - wścieka się były ambasador Izraela w Polsce. Dziennik _ Jedijot Achronot _ informuje, że wczoraj wojsko zaczęło odwoływać rezerwistów. _ Niektórzy żołnierze są zawiedzeni skróceniem operacji (Filar Obrony) oraz tym, że - jak wyraził się jeden z nich - nie mieli szansy na "ukończenie misji". Inni twierdzą, że to, kiedy zostaną znowu powołani, jest tylko kwestią czasu _ - pisze gazeta na stronie internetowej.

W czasie ofensywy z powietrza, trwającej od 14 listopada i zapoczątkowanej zabiciem przez Izrael wojskowego szefa Hamasu Ahmed Al-Dżabariego, zginęło ponad 160 Palestyńczyków, a ponad 1,2 tys. zostało rannych. Po stronie izraelskiej zginęło sześć osób, w tym dwóch żołnierzy, a 240 zostało rannych - wynika ze wstępnego bilansu przekazanego przez agencję AFP.

Od czasu izraelskiej operacji Płynny Ołów na przełomie 2008 i 2009 roku żadna konfrontacja Izraela z palestyńskimi ugrupowaniami nie spowodowała tylu ofiar.

Czytaj więcej w Money.pl
Nie przejęli się rozejmem. Hamas zaatakował Izrael natomiast zaprzestał wszelkich ataków z powietrza po wejściu w życie zawieszenia broni.
Rozejm w Strefie Gazy odwleka się A wszystko dlatego, że Hamas wycofał się z zapewnienia, iż wraz z Izraelem wstrzyma w ciągu kilku godzin wymianę ognia.
Szef CFR o rozejmie Hamas-Izrael: Konieczne rozwiązanie polityczne Obecnie państwo żydowskie ma do wyboru jednego z dwóch równie wadliwych partnerów.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)