Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Strefa Gazy pod ostrzałem. Rakiety zabiły dwóch dżihadystów?

0
Podziel się:

Po okresie wyjątkowego spokoju konflikt ostatnio znów się zaostrzył.

Strefa Gazy pod ostrzałem. Rakiety zabiły dwóch dżihadystów?
(EAST NEWS)

Izrael dokonał ostatniej nocy ataku rakietowego na Strefę Gazy podczas którego zniszczono samochód z dwoma Palestyńczykami - poinformowały źródła palestyńskie. Mieli oni należeć do frakcji odpowiedzialnej za ostrzeliwanie terytorium Izraela.

Izraelskie rakiety spadły w rejonie Beit Hanun na zaparkowany samochód, w którym znajdowali się dwaj Palestyńczycy.

Według źródeł palestyńskich, zabici należeli do Islamskiego Dżihadu.

Wczoraj premier Izraela Benjamin Netanjahu zapowiedział dokonywanie _ ataków uprzedzających _ w razie pojawienia się jakichkolwiek gróźb ataku z terytorium Strefy Gazy rządzonej przez radykalny Hamas.

Po okresie wyjątkowego spokoju w rejonie Strefy Gazy, strona izraelska naliczyła w ciągu ubiegłego miesiąca około 20 ataków rakietowych i moździerzowych na swoje terytorium.

Czytaj więcej w Money.pl
Niepokoje w Strefie Gazy. Zginęli cywile Jest to pierwszy od ponad roku przypadek zabicia Izraelczyka przy granicy Strefy Gazy.
Założyli Bractwo Muzułmańskie. Są oskarżeni Już w lipcu posypały się pierwsze wyroki. 68 islamistów zostało skazanych na 10-15 lat więzienia.
Egipt otwiera przejście do Strefy Gazy Przejście graniczne Rafah było przez tydzień zamknięte w następstwie ataku terrorystycznego na położoną w pobliżu granicy placówkę wojskową, gdzie zabito sześciu egipskich żołnierzy.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)