Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Strażnicy miejscy przyjmowali łapówki?

0
Podziel się:

Usłyszą łącznie ponad 800 zarzutów. Mieli bowiem przyjmować łapówki od 20 do 300 zł. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Strażnicy miejscy przyjmowali łapówki?
(Jan Kucharzyk/East News)

Szesnastu funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Katowicach zatrzymała policja pod zarzutem korupcji. Szeregowi strażnicy referatu ruchu drogowego mieli przyjmować łapówki w zamian za odstąpienie od ukarania kierowców mandatami.

Strażnicy usłyszą łącznie ponad 800 zarzutów. Mieli bowiem przyjmować łapówki od 20 do 300 zł. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Zarzuty obejmują okres od lipca 2012 do lutego 2013 r. - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Katowicach Marta Zawada-Dybek.

Strażnicy byli zatrzymywani od rana w pracy i w domach. _ W ciągu dnia będą przesłuchiwani, później zapadną decyzje dotyczące środków zapobiegawczych _ - powiedziała prok. Zawada-Dybek.

Katowicki urząd miasta deklaruje dalszą współpracę w celu całkowitego wyjaśnienia tej sprawy - zapewnił w poniedziałek rzecznik urzędu Jakub Jarząbek. Według policji to przełożeni strażników - kierownictwo Straży Miejskiej - poinformowało organy ścigania o nieprawidłowościach.

Czytaj więcej w Money.pl
Ujawnił, co z zatrzymanym marszałkiem Rezygnacji Mirosława K. z funkcji marszałka województwa zażądali też lokalni politycy PO, PiS i Solidarnej Polski.
Taka łapówka zagwarantuje sukces Oznacza to, że w związku z samymi tylko przetargami publicznymi łapownictwo pochłania corocznie pół miliarda euro.
Kolejna afera korupcyjna. Postawiono zarzuty Dziewięć osób, w tym szczecińscy przedsiębiorcy i urzędnicy kontroli skarbowej, usłyszeli prokuratorskie zarzuty wręczania bądź przyjmowania łapówek.
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)