Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Straż miejska może wystawić mandat kierowcy?

0
Podziel się:

Pytanie o to, kto może ukarać kierowcę na podstawie zdjęcia z fotoradaru skłóciło straż miejską i gminną z Prokuraturą Generalną.

Straż miejska może wystawić mandat kierowcy?
(Witek Sroga/East News)
bEsrBvvp

To nie nowy problem ale jeszcze nigdy nie budził tylu kontrowersji. Pytanie o to, kto może wystawić mandat na podstawie zdjęcia z fotoradaru skłóciło straż miejską i gminną z Prokuraturą Generalną.

Po wyroku Sądu Rejonowego w Chojnicach, który umorzył sprawy wniesione przez strażników, Prokurator Generalny odmówił Komendantowi Straży wniesienia kasacji do Sądu Najwyższego. A obywatele pytają kogo w tej sprawie mają słuchać.

Choć kwestia wystawiania mandatów co jakiś czas powraca jak bumerang, obywatele do dziś nie wiedzą, czy strażnicy miejscy mogą karać kierowców. Sęk w tym, że urzędnicy problemu rozwiązać nie pomogą, bo sami maja kłopot z kompetencjami strażników.

bEsrBvvr

Zdaniem Prokuratury Generalnej za wykroczenia na podstawie zdjęć wystawiać mandaty może tylko policja. Zdaniem prokuratury strażnicy źle interpretują przepisy prawa. Ten sam zarzut, ale pod adresem prokuratury, formułują strażnicy miejscy. _ - Jesteśmy głęboko zasmuceni stanowiskiem prokuratury choćby z tego powodu, że wprowadza ona w błąd obywateli naszego kraju - _mówi rzecznik krajowej rady komendantów straży Piotr Ichniowski.

Faktem jest jednak, że do tej pory sady umarzały sprawy wniesione przez strażników. Stąd wniosek, że lepiej odmówić przyjęcia kary, bo wtedy to sąd zdecyduje co strażnik może, a czego absolutnie nie.

Czytaj więcej w Money.pl
Straż Miejska usuwa wraki samochodów W przypadkach, gdy właściciel nadal nie interesuje się porzuconym autem jest ono odholowywane na płatny miejski parking, a koszt obciąża właściciela wraku.
Spowiedź strażników miejskich Czterech funkcjonariuszy odkrywa tajemnice nielubianego zawodu.
Większość policyjnych radarów jest nielegalna? Prawnik dowodzi, dlaczego policyjne suszarki są używane bezprawnie. Jest reakcja Komendy Głównej Policji.
bEsrBvvS
KOMENTARZE
(0)