Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Strauss-Kahn usłyszał zarzuty. Musi zapłacić 100 tys. euro

0
Podziel się:

Śledczy zarzucają mu udział w stręczycielstwie w zorganizowanej grupie przestępczej.

Strauss-Kahn usłyszał zarzuty. Musi zapłacić 100 tys. euro
(ec.europa.eu)
bEKVsutN

Byłemu szefowi MFW Dominique'owi Strauss-Kahnowi postawiono wstępne zarzuty udziału w _ stręczycielstwie w zorganizowanej grupie przestępczej _ w tzw. aferze hotelu Carlton w Lille - poinformował jego adwokat Richard Malka.

Podczas kilkugodzinnego przesłuchania w sądzie w Lille Strauss-Kahn zaprzeczył wszystkim oskarżeniom. Jak tłumaczył, nie wiedział, iż kobiety, które spotykał podczas tzw. libertyńskich wieczorów w Lille, Paryżu i Waszyngtonie, były prostytutkami.

Zgodnie z francuskim prawem wstępne zarzuty oznaczają, że sędziowie śledczy mają powód przypuszczać, iż przestępstwo zostało popełnione, lecz zezwalają na dalsze formalne dochodzenie.

bEKVsutP

Jak poinformowała prokuratura w komunikacie, były szef MFW pozostanie na wolności, lecz pod nadzorem sądowym. _ - Po przesłuchaniu pan Dominique Strauss-Kahn został objęty nadzorem sądowym; nie wolno mu kontaktować się z innymi oskarżonymi w tej sprawie, świadkami i prasą _ - sprecyzowała prokuratura. Sędziowie śledczy wyznaczyli ponadto _ kaucję w wysokości 100 tysięcy euro _.

Afera hotelu Carlton została ujawniona w październiku ubiegłego roku, gdy policja zatrzymała w Belgii jednego z domniemanych szefów tej siatki, właściciela domów publicznych Dominique'a Alderweirelda. W trakcie śledztwa przesłuchiwane osoby podały nazwisko Strauss-Kahna jako jednego z uczestników _ libertyńskich wieczorów _ w Paryżu i Waszyngtonie, organizowanych przez siatkę stręczycieli z siedzibą w Lille, m.in. w tamtejszym hotelu Carlton.

W lutym Strauss-Kahn został zwolniony z aresztu w Lille, gdzie był tymczasowo zatrzymany i przesłuchiwany pod zarzutem współudziału w stręczycielstwie i poplecznictwa w malwersacjach w aferze hotelu Carlton.

14 maja zeszłego roku Strauss-Kahna zatrzymano na nowojorskim lotnisku im. Johna F. Kennedy'ego i aresztowano w związku z zarzutem napaści seksualnej na hotelową pokojówkę Nafissatou Diallo. Później trafił do aresztu domowego. Ostatecznie zarzuty przeciwko niemu wycofano w związku z wątpliwościami co do wiarygodności oskarżającej go pokojówki. Strauss-Kahn powrócił do Francji, choć czeka go jeszcze sprawa z pozwu cywilnego skierowanego do sądu przez Diallo.

bEKVsutV

Na skutek tego skandalu zrezygnował z pełnienia obowiązków dyrektora zarządzającego MFW. Wcześniej uchodził we Francji za faworyta w wyborach prezydenckich.

Czytaj więcej w Money.pl
Oddalono zarzuty, a mimo tego będzie sądzony Planowana rozprawa miała odbyć się w sądzie w nowojorskiej dzielnicy Bronx.
Strauss-Kahn zatrzymany! To nie koniec afery Byłemu szefowi MFW zarzuca się współudział w stręczycielstwie i poplecznictwo.
Sprawa Straussa-Kahna. To nie był gwałt, to... Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawę rzekomego gwałtu Straussa-Kahna na pisarce.
bEKVsuuq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)