Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Strauss-Kahn dostanie odszkodowanie

0
Podziel się:

Francuski sąd odmówił zakazu publikacji książki Marceli Iacub o jej romansie z byłym szefem Międzynarodowego Funduszu Walutowego Dominique'em Strauss-Kahnem.

Strauss-Kahn dostanie odszkodowanie
(Sebastian Derungs/CC/<br/>World Economic Forum)

Francuski sąd odmówił zakazu publikacji książki Marceli Iacub o jej romansie z byłym szefem Międzynarodowego Funduszu Walutowego Dominique'em Strauss-Kahnem. Nakazał jednak dodanie wkładki do książki, wypłacenie odszkodowania i ogłoszenie w prasie.

Na drodze sądowej Strauss-Kahn domagał się, by książkę Iacub _ Belle et Bete _ (_ Piękna i Bestia _) uznano za naruszającą jego prywatność. Jego prawnicy żądali, by w każdym z 40 tys. egzemplarzy książki, która miała ukazać się w środę, znalazła się odpowiednia nota, albo też, by publikacja została zakazana.

Sąd wybrał pierwszą opcję. Zgodził się też na żądanie Strauss-Kahna wypłacenia mu odszkodowania. Iacub oraz wydawnictwo Stock mają wspólnie zapłacić mu 50 tys. euro odszkodowań i odsetek. Dziennik _ Le Nouvel Observateur _, który opublikował fragmenty, ma zapłacić 25 tys. euro. Gazeta ma ponadto opublikować ogłoszenie o wyroku sądu na połowie pierwszej strony.

Prawnicy Strauss-Kahna określili wyrok jako _ doskonały _, ponieważ, jak stwierdzili, jest on wyrazem _ szacunku dla życia prywatnego _.

Książka Iacub opisuje jej romans w 2012 roku z pewnym mężczyzną, którego określa ona jako _ pół-człowieka, pół-świnię _, przy czym, zdaniem autorki, nie jest to ocena negatywna. Nazwisko Strauss-Kahna nie pada w książce, ale Iacub ogłosiła w zeszłym tygodniu, że chodzi właśnie o niego. Podkreśliła też, że w książce znalazły się elementy fikcyjne.

W 2011 roku Strauss-Kahn został zatrzymany w Nowym Jorku pod zarzutem napaści seksualnej na hotelową pokojówkę. W wyniku afery stracił stanowisko szefa MFW, szansę ubiegania się o fotel prezydenta Francji i pozycję jednej z najbardziej wpływowych osób na świecie. Pod koniec 2012 roku zawarł z pokojówką ugodę, na mocy której wypłacił jej 1,5 mln dolarów odszkodowania.

Czytaj więcej w Money.pl
To koniec głośnego skandalu politycznego Według mediów Dominique Strauss-Kahn zapłacił pokojówce sześć milionów dolarów, by w końcu mieć za sobą aferę.
Strauss-Kahn zaoszczędzi 6 mln dolarów? Adwokaci byłego szefa MFW Dominique'a Strauss-Kahna zdementowali informacje mediów o ugodzie w postępowaniu cywilnym wytoczonym mu przez hotelową pokojówkę.
Strauss-Kahn pozywa pokojówkę. Chce... Były dyrektor generalny MFW oskarża pokojówkę Nafissatou Diallo, że świadomie złożyła fałszywe zeznania i podkopała jego reputację w świecie.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)