Notowania

strajki w niemczech
14.02.2013 08:55

Strajk na lotniskach w Niemczech. Są poważne utrudnienia dla pasażerów

W Duesseldorfie odwołano już kilkadziesiąt lotów, w tym połączenia Lufthansy do Warszawy, Krakowa, Wrocławia i Katowic.

Podziel się
Dodaj komentarz
(luisvilla/CC/Flickr)

Pasażerowie na niemieckich lotniskach znowu muszą liczyć się z poważnymi utrudnieniami. Od rana trwa strajk obsługi naziemnej portów w Hamburgu i Duesseldorfie. Akcja rozpoczęła się przed godziną 04.00 i ma trwać przez cały dzień. Związki zawodowe walczą w ten sposób o 30 procentowe podwyżki dla pracowników.

[aktualizacja 10:32]

Na lotnisku w Duesseldorfie anulowano ponad 180 połączeń. Skutki strajku odczuło 24 tys. pasażerów. Większość stanowisk, gdzie przeprowadzane są kontrole osobiste pasażerów oraz ich podręcznego bagażu, jest nieczynna. Przed nielicznymi czynnymi punktami tworzyły się długie kolejki. Jak twierdzi Verdi, do akcji protestacyjnej przyłączyło się 90 proc. pracowników. Podobna sytuacja panuje w Hamburgu.

Rzeczniczka związku zawodowego Verdi Andrea Becker powiedziała telewizji publicznej ARD, że celem związkowców jest zapewnienie pracownikom służb kontrolnych znacznie wyższych płac, gdyż obecnie należą oni do grupy najniżej zarabiających. Związek domaga się podwyżki z ponad 8 euro za godzinę obecnie do prawie 11 euro za godzinę.

Negocjacje płacowe z pracodawcą, który proponował podwyżkę wynagrodzeń o 9 proc., nie przyniosły dotychczas żadnych wyników.

Trzy tygodnie temu służby kontrolne strajkowały na lotniskach w Duesseldorfie i Kolonii. Związkowcy grożą rozszerzeniem akcji strajkowej.

Czytaj więcej w Money.pl
Koniec strajków na lotniskach? Będą podwyżki Spór płacowy spowodował latem br. pierwszy w historii Lufthansy strajk jej personelu kabinowego. W jego efekcie odwołano około 1500 lotów.
Nowe lotniska strajkują. Nie tylko w Niemczech Oni też są niezadowoleni z płac. To czterogodzinny strajk, ale opóźnionych jest 35 lotów.
Strajk w fabryce Opla. _ To małoduszność _ Z powodu dramatycznego spadku popytu na rynku europejskim, Opel zaprzestanie w roku 2016 produkcji samochodów w zakładach w Bochum.
Tagi: strajki w niemczech, niemcy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz