Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rosja
09.08.2014 19:10

Stosunki USA-Rosja. Moskwa twierdzi, że wyparła obcy okręt podwodny

Rosjanie poinformowali, że wykryli okręt marynarki wojennej USA na swoich wodach. Natychmiast skierowali tam grupę uderzeniową.

Podziel się
Dodaj komentarz
(US Navy)
Takimi okrętami podwodnymi typu Virginia dysponuje USA

Rosyjskie władze wojskowe poinformowały dzisiaj o dokonanym dwa dni wcześniej wyparciu z przygranicznych wód Morza Barentsa obcego okrętu podwodnego, który według nich należał najprawdopodobniej do marynarki wojennej USA.

_ - 7 sierpnia 2014 roku siły dyżurne Floty Północnej wykryły na Morzu Barentsa obcy okręt podwodny, najprawdopodobniej klasy Virginia marynarki wojennej USA _ - powiedział cytowany przez rosyjskie agencje wyższy przedstawiciel dowództwa marynarki wojennej Rosji. Według niego do poszukiwania i śledzenia intruza skierowano grupę uderzeniową okrętów obrony przeciwpodwodnej oraz samolot Ił-38.

_ - W rezultacie aktywnych działań sił przeciwpodwodnych okręt podwodny został wyparty z przygranicznych wód Federacji Rosyjskiej. Kontakt z okrętem podwodnym utrzymywano przez około 27 minut, po czym amerykański okręt podwodny opuścił akwen _ - dodał wspomniany oficer. Według niego _ nie był to bynajmniej jedyny w ostatnim czasie przypadek wykrycia obcego okrętu podwodnego na Morzu Barentsa _.

Jak przypominają rosyjskie agencje, na Morzu Barentsa dochodziło już do zderzeń radzieckich lub rosyjskich atomowych okrętów podwodnych i podobnych jednostek państw NATO.

W 1992 roku w wejściu do Zatoki Kolskiej nastąpiła kolizja amerykańskiego okrętu podwodnego USS Baton Rouge i rosyjskiego K-276 Kostroma, a w roku 1986 brytyjski HMS Splendid zderzył się z radzieckim podwodnym nosicielem strategicznych rakiet balistycznych klasy Tajfun.

Jednak według źródeł zachodnich w tym drugim przypadku nie doszło do zetknięcia się kadłubów obu okrętów, lecz tylko oderwania holowanej przez HMS Splendid anteny hydrolokacyjnej.

Czytaj więcej w Money.pl
USA też uderzają w Rosję. Banki, energetyka... Barack Obama oskarżył Moskwę, że nie podejmuje działań zmierzających do zakończenia konfliktu na Ukrainie.
Szokujące wyznanie lidera separatystów: "Mieliśmy system BUK" Aleksandr Chodakowski przyznał, że zestaw mógł pochodzić z Rosji i mógł być tam odesłany, by usunąć dowód obecności rakiet.
Rosja sprawdziła gotowość broni jądrowej Dywizjon mobilnych wyrzutni rakiet Jars i Topol- M, w obwodzie Iwanowskim odwiedził dziś minister obrony Siergiej Szojgu.
Rosjanie nie będą strzelać do Ukraińców _ To bzdura, nonsens, który nie ma nic wspólnego z rzeczywistością _ tak skomentował doniesienia prasowe rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.
Tagi: rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz