Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
03.07.2014 09:02

Stosunki USA-Palestyna. Waszyngton potępia zamordowanie Palestyńczyka

16-latek - jak się podejrzewa - padł ofiarą odwetu za śmierć trzech młodych Izraelczyków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)
Po zabójstwie nastolatka w Jerozolmie wybuchły zamieszki</br>

Rząd USA potępił zamordowanie palestyńskiego nastolatka w Jerozolimie, który - jak się podejrzewa - padł ofiarą odwetu za śmierć trzech młodych Izraelczyków.

_ - Nie ma słów, które mogłyby w sposób zadowalający przekazać nasze kondolencje narodowi palestyńskiemu _ - oświadczył w opublikowanym komunikacie sekretarz stanu USA John Kerry, który rozmawiał również telefonicznie z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu.

Doradczyni prezydenta Baracka Obamy ds. bezpieczeństwa Susan Rice napisała na Twitterze, że zamordowanie 16-letniego Mohammada Abu Chdeira było _ ohydne _ i wezwała Izraelczyków i Palestyńczyków do powstrzymania się od zgubnego cyklu represji i odwetów, które dodatkowo pogorszyłyby i tak już napiętą sytuację.

Młody Palestyńczyk został uprowadzony wczoraj z dzielnicy Szuafat w Jerozolimie wschodniej, gdy trwały pogrzeby trzech uprowadzonych trzy tygodnie temu Izraelczyków. W środę rano izraelska policja znalazła jego zwłoki w lesie na zachodnich obrzeżach Jerozolimy. Nosiły one ślady tortur.

Politycy i media sugerują, że zabicie 16-letniego Palestyńczyka było odwetem za śmierć trzech izraelskich nastolatków, o których zamordowanie władze Izraela oskarżyły dwóch członków Hamasu, Palestyńczyków z Hebronu na Zachodnim Brzegu Jordanu. Hamas zaprzeczył jakoby miał jakikolwiek związek z tą zbrodnią.

Prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas wezwał w środę władze izraelskie do znalezienia i ukarania sprawców zabójstwa Palestyńczyka.

Wczoraj przez Jerozolimę przetoczyła się fala antypalestyńskich ataków. Dziś doszło w Jerozolimie wschodniej do starć policji z demonstrującymi Palestyńczykami.

Czytaj więcej w Money.pl
Palestyńczycy starli się z izraelską policją Policja znalazła zwłoki w lesie na zachodnich obrzeżach Jerozolimy.
W Izraelu żałoba, ale operacja wojska trwa nadal
Polsko-palestyńskie rodziny uwięzione Wyjechać mogą tylko osoby znajdujące się w wyjątkowych sytuacjach.
Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz