Notowania

ukraina
24.06.2014 13:59

Stosunki Ukraina-Rosja. Poroszenko pozytywnie o Putinie

Według Petra Poroszenki, decyzja Władimira Putina to pierwszy praktyczny krok strony rosyjskiej dla realizacji planu pokojowego ukraińskiego prezydenta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/ROBERT GHEMENT)

Prezydent Petro Poroszenko pozytywnie ocenia decyzję Władimira Putina o wycofaniu zgody na wykorzystanie wojska na terytorium Ukrainy. Powinna ją już jutro zatwierdzić wyższa izba rosyjskiego parlamentu, czyli Rada Federacji.

Według Petra Poroszenki, decyzja Władimira Putina to pierwszy praktyczny krok strony rosyjskiej dla realizacji planu pokojowego ukraińskiego prezydenta. Oficjalnie Moskwa twierdzi, że jest to odpowiedź na rozpoczęte wczoraj w Doniecku trójstronne rozmowy.

Stronę ukraińską reprezentował na nich były prezydent Leonid Kuczma. W negocjacjach wzięli też udział przedstawiciele uznanych za organizacje przestępcze na Ukrainie samozwańczych republik: donieckiej i ługańskiej, a także 3 prorosyjskich ukraińskich polityków.

Ich obecność, a także samo rozpoczęcie rozmów z ludźmi, których władze w Kijowie określają mianem _ terrorystów _ wywołało oburzenie części Ukraińców.

Po rozmowach separatyści oświadczyli, że pójdą w ślady ukraińskich władz, które w piątek ogłosiły zawieszenie broni i zapowiedzieli, że do piątku nie będą atakować wojskowych.

Jednak, według Gwardii Narodowej, w ciągu doby tylko w okolicach Słowiańska doszło co najmniej do 4 ataków na jej posterunki.

Czytaj więcej w Money.pl
W sprawie Ukrainy wciąż nie ufają Putinowi Kamienna twarz Merkel podczas spotkania z Putinem jest odzwierciedleniem bezradności Zachodu - komentuje niemiecka prasa.
Przełom na Ukrainie? Ważne słowa Putina Prezydent Rosji chce się go zrzec prawa do wysłania armii na Ukrainę.
Obama radzi Putinowi: Koszty będą ogromne Obama powiedział Putinowi, że Rosja poniesie dalsze koszty, jeśli nie będzie z jej strony konkretnych działań na rzecz złagodzenia sytuacji.
Ponad 350 zabitych. Poroszenko chce wcześniejszych wyborów - W rejonach ogarniętych konfliktem cywile są porywani i torturowani - szokujący raport ONZ.
Tagi: ukraina, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz