Notowania

sytuacja na ukrainie
26.07.2014 16:13

Stosunki Rosja - USA. Rosyjskie ministerstwo wskazuje winnych kryzysu ukraińskiego

Stany Zjednoczone nadal popychają Kijów ku siłowym represjom wobec protestów rosyjskojęzycznej ludności.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Sebastian Derungs /<br>World Economic Forum/<br>CC/Flickr)
Władimir Putin

Rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych oświadczyło dzisiaj, że administracja prezydenta USA Baracka Obamy, która wspiera rząd w Kijowie, w pewnym stopniu ponosi odpowiedzialność za konflikt na Ukrainie _ i jego poważne konsekwencje _.

Komunikat w tej sprawie był odpowiedzią na oskarżenia ze strony Białego Domu, że prezydent Rosji Władimir Putin jest _ winny _ zestrzelenia malezyjskiego samolotu nad terenami kontrolowanymi przez prorosyjskich separatystów - pisze agencja Reutera.

_ - Stany Zjednoczone nadal popychają Kijów ku siłowym represjom wobec protestów rosyjskojęzycznej ludności Ukrainy. Wynika z tego jeden wniosek - administracja prezydenta Obamy ponosi jakąś odpowiedzialność za konflikt na Ukrainie _ - głosi komunikat ministerstwa.

Wcześniej w sobotę rosyjski MSZ oświadczył, że najnowsze sankcje, które Unia Europejska wprowadziła wobec Rosji w związku z kryzysem na Ukrainie, mogą utrudnić współpracę Moskwy i krajów _ 28 _ w kwestiach bezpieczeństwa i osłabić walkę z globalnym terroryzmem.

_ - Dodatkowa lista sankcji to bezpośredni dowód na to, że kraje UE obrały kurs na ograniczanie współpracy z Rosją w sprawie międzynarodowego i regionalnego bezpieczeństwa _ - napisał resort w komunikacie. _ Chodzi m.in. o zwalczanie rozprzestrzeniania broni masowego rażenia, terroryzmu i przestępczości zorganizowanej _ - wyjaśniono.

Rosyjskie MSZ _ jest przekonane, że światowi terroryści przyjmą z entuzjazmem te decyzje _.

Dzisiaj rano Unia Europejska oficjalnie poinformowała o rozszerzeniu sankcji przeciwko Rosji za jej politykę wobec Ukrainy. Na _ czarnej liście _ opublikowanej w Oficjalnym Dzienniku UE znalazło się dodatkowo 15 osób oraz 18 firm i organizacji.

Osoby objęte sankcjami mają zakaz wjazdu na terytorium UE, a posiadane przez nich aktywa w europejskich bankach podlegają zamrożeniu, podobnie jak aktywa firm i organizacji z _ czarnej listy _.

Czytaj więcej w Money.pl
PiS o Putinie. "Zamach na cywilny samolot" W projekcie uchwały w sprawie odpowiedzialności za zamach na cywilny samolot PiS pisze o zestrzeleniu samolotu malezyjskich linii lotniczych. Przypomina, że w wyniku katastrofy samolotu śmierć poniosło blisko 300 osób.
Rosyjska gospodarka na krawędzi recesji Zdaniem ekspdertów skutkiem ograniczenia dostępu Rosji do zagranicznych rynków kapitałowych może być to, że rosyjskie firmy będą miały większe trudności w obsłudze zagranicznego zadłużenia.
Rosja budzi strach. Zobacz wyniki sondażu Według badania 31 proc. Rosjan widzi siłę swojego kraju przede wszystkim w armii, a 15 proc. - w polityce zagranicznej i autorytecie prezydenta Władimira Putina.
Tagi: sytuacja na ukrainie, kryzys na ukrainie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz