Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
stosunki polska-rosja
21.01.2014 10:50

Stosunki Polska-Rosja. Siergiej Ławrow dostał butelkę polskiej wódki

Butelkę trunku wręczyli mu polscy dziennikarze.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow dziś podczas swojej dorocznej konferencji prasowej w Moskwie otrzymał butelkę polskiej wódki od polskich korespondentów.

_ - W Polsce zrobiło się nam miło, gdy sekretarz stanu USA John Kerry niedawno wręczył panu ziemniaki, a pan od razu pomyślał o Polsce. My, polscy korespondenci, dzisiaj pomyśleliśmy o panu _ - powiedział redaktor Maciej Jastrzębski z Polskiego Radia, wręczając Ławrowowi prezent. Minister podziękował. I to kilkakrotnie.

Podczas zeszłotygodniowego spotkania z Kerrym w Paryżu na temat Syrii, na początku którego sekretarz stanu USA dla żartu wręczył mu dwa okazałe ziemniaki ze stanu Idaho, Ławrow zażartował z Polaków. _ - W Polsce robią z ziemniaków wódkę. Ale to tylko w Polsce. My to robiliśmy w czasach Związku Radzieckiego, ale teraz wolimy robić wódkę ze zboża _ - powiedział rosyjski minister.

Ławrow zdradził, że otrzymane ziemniaki przekazał jednemu z gospodarstw w Kraju Krasnodarskim, na południu Rosji, by - jak to ujął - trochę sobie poeksperymentowało.

Czytaj więcej w Money.pl
Sikorski: "Ławrow docenia polską wódkę" To reakcja polskiego szefa MSZ na komentarz Sergieja Ławrowa.
USA nie chcą by Iran się do tego mieszał Stany Zjednoczone i inne zachodnie państwa nie chciały angażować Teheranu w konferencję pokojową planowaną w Szwajcarii.
"Ławrow poznał plany Polski wobec Ukrainy" W Warszawie szef MSZ Rosji dowiedział się, jakie są dalsze plany Polski na froncie ukraińskim - informuje dzisiaj rządowa Rossijskaja Gazieta.
Tagi: stosunki polska-rosja, siergiej ławrow, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz