Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
stosunki polska-rosja
08.03.2014 08:28

Stosunki Polska-Rosja. Marszałek Senatu odwołuje wizytę w Moskwie

Delegacja polskich senatorów miała się udać 10 marca do Moskwy w celu przygotowania m.in. VI Forum Regionów Polska-Rosja.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz podjął decyzję o odwołaniu wizyty senackiej polsko-rosyjskiej grupy parlamentarnej, która miała w Moskwie uczestniczyć w przygotowaniu VI Forum Regionów Polska-Rosja.

O decyzji Borusewicza poinformował wicedyrektor gabinetu marszałka Senatu Zdzisław Iwanicki. - _ Marszałek Bogdan Borusewicz podjął decyzję o odwołaniu wizyty w Rosji pięcioosobowej delegacji senackiej polsko-rosyjskiej grupy parlamentarnej. Delegacja polskich senatorów miała się udać 10 marca do Moskwy w celu przygotowania m.in. VI Forum Regionów Polska-Rosja _ - podkreślił Iwanicki.

Pierwsze Forum Regionów Polski i Rosji miało miejsce we wrześniu 2009 roku w Moskwie. Forum, organizowane jest przez polski Senat we współpracy z izbą wyższą rosyjskiego parlamentu - Radą Federacji. Jego celem jest nawiązanie osobistych kontaktów, szukanie możliwości bezpośredniej współpracy pomiędzy władzami samorządowymi regionów Polski i Rosji oraz wymiana doświadczeń.

W ramach tych cyklicznych spotkań prezentowane są uwarunkowania prawne, organizacyjne, możliwości i atuty poszczególnych jednostek, ciekawe rozwiązania problemów regionalnych.

W Forach udział biorą przede wszystkim przedstawiciele władz samorządowych Polski i Rosji na poziomie regionów (polskich województw i podmiotów Federacji Rosyjskiej).

Ostatnie Forum odbyło się w połowie marca 2013 r. w Niżnym Nowogrodzie; poświęcone było współpracy kulturalnej i naukowej. Uczestniczyli w nim senatorowie, deputowani Rady Federacji, przedstawiciele regionów Federacji Rosyjskiej i polskich województw, a także miast i gmin.

Czytaj więcej w Money.pl
Nocny szturm na dowództwo w Sewastopolu Ludzie w mundurach przypominających stroje kozaków uzyli pałek i granatów hukowych.
Powróci powszechny pobór do wojska? - _ Na pewno nie zgodzę się na pobór przymusowy, nie będę zwolennikiem powrotu do poboru powszechnego. Jakość żołnierzy z poboru powszechnego, w sensie umiejętności, to nie jest to, czego polska obronność potrzebuje w pierwszym rzędzie _ - twierdzi premier.
Ukraina protestuje na paraolimpiadzie Podczas otwarcia Zimowych Igrzysk Paraolimpijskich w Soczi, na którym był obecny prezydent Władimir Putin, reprezentacja Ukrainy odmówiła udziału w paradzie, delegując tylko swego chorążego z flagą narodową.
Tagi: stosunki polska-rosja, bogdan borusewicz, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz