Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Stosunki Izrael-Palestyna. Poszukiwania zaginionych nastolatków na Zachodnim Brzegu

0
Podziel się:

W trakcie poszukiwań przeszukano już około 1200 miejsc i aresztowano ponad 330 Palestyńczyków.

Stosunki Izrael-Palestyna. Poszukiwania zaginionych nastolatków na Zachodnim Brzegu
(PAP/EPA)
bEKMkHbF

Izrael wysłał na terytorium Zachodniego Brzegu kolejnych żołnierzy w ramach zakrojonej na dużą skalę akcji poszukiwania trzech młodych Izraelczyków, którzy zaginęli 12 czerwca. Izraelskie władz oskarżają o porwanie młodych mężczyzn radykalny Hamas.

Armia Izraela poinformowała, że w ramach operacji zatrzymano 10 kolejnych Palestyńczyków. Poinformowano także, że w trakcie poszukiwań przeszukano już około 1200 miejsc i aresztowano ponad 330 Palestyńczyków.

W sobotę przerzucono setki żołnierzy do Hebronu, dzień po tym jak wojsko ogłosiło okolice tego miasta jako zamkniętą strefę. W nocy z piątku na sobotę armia przeszukała biura firmy zajmującej się na Zachodnim Brzegu produkcją i transmisją telewizyjną, która współpracuje z kanałem zarządzanym przez Hamas.

bEKMkHbH

Rzecznik sił zbrojnych informował po akcji, że żołnierze znaleźli _ urządzenia elektroniczne i nośniki magnetyczne wykorzystywane do terroryzmu _, które miały należeć do Hamasu. Nie ujawnił jednak dalszych szczegółów.

Według mediów chłopcy - dwaj 16-latkowie i 19-latek - zaginęli 12 czerwca wieczorem, gdy łapali autostop obok Gusz Ecjon, grupy osiedli żydowskich położonych między Betlejem a Hebronem, na południu Zachodniego Brzegu. Trójka nastolatków wracała ze szkół talmudycznych i próbowała dotrzeć do Jerozolimy. Jeden z chłopców ma obywatelstwo amerykańskie.

Czytaj więcej w Money.pl
Netanjahu prosił o pomoc Abbasa w sprawie... Premier Izraela zwrócił się o pomoc w uwolnieniu uprowadzonych w czwartek na Zachodnim Brzegu Jordanu trzech izraelskich nastolatków.
Aresztowali szefa palestyńskiego parlamentu Aziz Dweik jest członkiem radykalnego Hamasu. Zatrzymanie miało związek ze sprawą uprowadzenia w zeszłym tygodniu trzech nastolatków na Zachodnim Brzegu Jordanu.
Porwanie nastolatków. 80 osób zatrzymanych Armia otoczyła Hebron, na południu Zachodniego Brzegu. Według mediów chłopcy - dwaj 16-latkowie i 19-latek - zaginęli w czwartek wieczorem, gdy łapali autostop obok Gusz Ecjon.
bEKMkHci
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)