Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Stosunki Izrael-Liban. Cele w Libanie zbombardowane w odwecie

0
Podziel się

Izraelskie źródła wojskowe podały, że bomby spadły na pozycje terrorystyczne w okolicach Naame, miejscowości leżącej między Sajdą a Bejrutem.

Stosunki Izrael-Liban. Cele w Libanie zbombardowane w odwecie
(pldrtbrennan/CC/Flickr)
bErmxsdh

Izraelskie siły powietrzne zbombardowały cele w Libanie w odwecie za wczorajszy atak rakietowy - poinformował rzecznik armii Izraela. Według palestyńskiego ugrupowania, w którego bazę uderzyła jedna z izraelskich rakiet, nikt nie został ranny.

Izraelskie źródła wojskowe podały, że bomby spadły na _ pozycje terrorystyczne _ w okolicach Naame, miejscowości leżącej między Sajdą a Bejrutem. Nie ujawniono szczegółów.

Palestyńskie ugrupowanie zbrojne Ludowy Front Wyzwolenia Palestyny-Generalne Dowództwo (PFLP-GC) poinformowało, że rakieta uderzyła w jedną z jego baz w Naame. Nikt nie został ranny, nie odnotowano też poważnych szkód materialnych - powiedział przedstawiciel PFLP-GC Ramez Mustafa. Agencja AFP pisze, że PFLP-GC wspiera reżim syryjskiego prezydenta Baszara el-Asada.

bErmxsdj

Mustafa był zdziwiony, że baza była celem bombardowania, ponieważ do czwartkowego ataku na Izrael przyznało się sunnickie ugrupowanie zbrojne powiązane z Al-Kaidą.

Wczoraj dwie rakiety wystrzelone z południowego Libanu trafiły w terytorium Izraela. Według policji spadły na otwartej przestrzeni w pobliżu miasta Naharija na północy Izraela, nie powodując ofiar. Dwa dalsze pociski przechwycił izraelski system obrony antyrakietowej.

Do ataku przyznała się na Twitterze sunnicka grupa o nazwie Brygady Abdullaha Azzama, która przypisywała sobie także odpowiedzialność za podobne ataki na Izrael w 2009 r. i 2011 r.

Izrael i Liban są formalnie w stanie wojny. Izrael dokonał 34-dniowej inwazji na Liban w 2006 roku. W konflikcie zginęło ponad 1,2 tys. Libańczyków, głównie cywilów, oraz 160 Izraelczyków.

bErmxsdp
Czytaj więcej w Money.pl
Dwie rakiety wystrzelone z Libanu trafiły w terytorium Izraela Izraelska armia poinformowała, że system antyrakietowy Żelazna Kopuła przechwycił trzeci pocisk rakietowy z Libanu.
"Łączą się wojny w Iraku i Syrii". Wzgórza Golan pod ostrzałem Syryjska wojna rozszerza się na Irak, a jednocześnie Irakijczycy walczą między sobą w Syrii - alarmuje wysłannik ONZ.
Poskarżą się na Izrael, bo samoloty hałasują W ostatnich miesiącach izraelskie lotnictwo regularnie narusza przestrzeń powietrzną Libanu.
bErmxsdK
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)