Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
stosunki chiny-usa
22.08.2014 21:52

Stosunki Chiny-USA. Niebezpiecznie w przestrzeni powietrznej

Do incydentu doszło w odległości ok. 200 kilometrów na wschód od chińskiej wyspy Hainan na Morzu Południowochińskim.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua News/East News)

Pentagon poinformował, że trzy dni wcześniej chiński myśliwiec dokonał _ niebezpiecznego przechwycenia _ samolotu marynarki wojennej USA w międzynarodowej przestrzeni powietrznej. Waszyngton zaprotestował wobec Chin kanałami dyplomatycznymi.

Do incydentu doszło w odległości ok. 200 kilometrów na wschód od chińskiej wyspy Hainan na Morzu Południowochińskim. Rzecznik Pentagonu kontradmirał John Kirby powiedział, że chińska maszyna kilkakrotnie przeleciała blisko amerykańskiego samolotu patrolowego P-8 Poseidon, zbliżając się do niego na odległość 7-10 metrów.

Pilot chińskiego myśliwca wykonał kilka manewrów, najwyraźniej chcąc pokazać, że jego maszyna jest uzbrojona.

Czytaj więcej w Money.pl
Tu samoloty spóźniają się nawet 24 godziny Bardzo dynamicznie rozwijający się chiński rynek lotniczy jest już drugi co do wielkości na świecie, jednak w kategorii opóźnień przypada mu zaszczytne pierwsze miejsce.
Prezydent Chin apeluje o pokój na Ukrainie _ - Należy podjąć starania aby rozładować napiętą sytuację i uniknąć zaostrzenia konfrontacji - _powiedział Xi w rozmowie ze składającym wizytę w Chinach sekretarzem generalnym ONZ Ban Ki Munem.
Nie pozwolili obywatelom na pielgrzymkę Papież Franciszek w drodze do Korei Płd. pozdrowił Chińczyków. Jednak Pekin zabronił udziału w pielgrzymce.
Tagi: stosunki chiny-usa, chiny, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz