Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Stosunki Niemcy-Rosja zaostrzają się? Niespodziewana decyzja Kremla

0
Podziel się:

Krok władz rosyjskich jest odpowiedzią na wcześniejsze wyproszenie z Niemiec rosyjskiego pracownika konsulatu.

Stosunki Niemcy-Rosja zaostrzają się? Niespodziewana decyzja Kremla
(PAP/EPA/ALEXEY DRUZHINYN / POOL)

Współpracowniczka niemieckiej ambasady w Moskwie została na żądanie władz Rosji wyproszona z tego kraju - powiedziało źródło w MSZ w Berlinie, cytowane dzisiaj przez Der Spiegel. Według władz niemieckich działania strony rosyjskiej mają charakter retorsji.
Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/236/m324076.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/szczyt-g20-putin-przyspieszy-wyjazd-unijni,14,0,1658894.html) *Zachód kontra Putin na szczycie G20. "Wynoś się z Ukrainy" * Prezydent Rosji spotkał się z _ chłodnym przyjęciem _ w australijskim Brisbane. Najostrzejszy był premier Kanady, który uścisnął dłoń Putina, ale...

_ - Współpracowniczka ambasady niemieckiej w Moskwie opuściła ten kraj z powodu działań w ramach retorsji ze strony władz rosyjskich. Ubolewamy z powodu tego nieuzasadnionego kroku i poinformujemy o tym rząd Rosji _ - powiedziało źródło.

Przedstawiciel MSZ nie podał _ Spieglowi _ dalszych szczegółów. Jednak według tygodnika ten krok władz rosyjskich jest odpowiedzią na wyproszenie z Niemiec rosyjskiego dyplomaty - pracownika konsulatu generalnego w Bonn.

Dyplomata ten został zmuszony do opuszczenia Niemiec _ przy całkowitej dyskrecji _ - podał tygodnik, powołując się również na źródło w MSZ. _ W przeszłości w podobnych przypadkach nie było riposty ze strony Rosjan, tym razem jest inaczej _ - zauważył _ Der Spiegel _.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosyjska prasa o Putinie: Świat mu nie wierzy Gazety przypominają, że tylko w ostatnich miesiącach najważniejsi gracze na światowej arenie zrezygnowali ze spotkań z Władimirem Putinem.
Niemcy zawieszają konsultacje z Moskwą Ze względu na postawę Moskwy obecnie takie spotkanie obu rządów pozbawione jest sensu - pisze Der Spiegel, powołując się na anonimowe źródło w Berlinie.
Kontrofensywa wojsk rosyjskich na Ukrainie? Dowodem na postępowanie Rosji są pogrzeby zabitych żołnierzy oraz transport rannych do Petersburga, gdzie mają przejść leczenie. Waszyngton jest zaniepokojony atakiem na Nowoazowsk.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)