Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Stosunki Niemcy-Rosja. Merkel twardo o działaniach Rosji i sankcjach

0
Podziel się:

- Wypadki na Ukrainie podważają ład pokojowy w Europie - mówi kanclerz Niemiec.

Stosunki Niemcy-Rosja. Merkel twardo o działaniach Rosji i sankcjach
(PAP/EPA)
bEIMRtgB

Kanclerz Angela Merkel potwierdza twarde stanowisko Niemiec wobec Rosji w konflikcie na Ukrainie. W przemówieniu na zjeździe CDU w Kolonii zwróciła się dziś do gościa zjazdu, Witalija Kliczki, i zapewniła, że Niemcy będą nadal pomagać Ukrainie.

Wypadki na Ukrainie _ podważają ład pokojowy w Europie _ - powiedziała Merkel. Szefowa niemieckiego rządu zarzuciła Rosji łamanie prawa międzynarodowego i traktowanie krajów sąsiednich nie jak partnerów, lecz jak państwa znajdujące się w rosyjskiej strefie wpływów. _ - Nie poradzimy sobie z tymi problemami, jeżeli nie nazwiemy ich po imieniu _ - zaznaczyła kanclerz.

Merkel powtórzyła, że kryzysu na Ukrainie nie można rozwiązać za pomocą metod wojskowych. - _ Aby znaleźć wyjście z sytuacji, należy podejmować wszelkie możliwe wysiłki dyplomatyczne _ - dodała. Zapewniła, że wspólnie z ministrem spraw zagranicznych Frankiem-Walterem Steinmeierem będzie nadal poszukiwać dyplomatycznego rozwiązania kryzysu. - _ Jestem przekonana, że możemy to osiągnąć i że to osiągniemy _ - powiedziała.

bEIMRtgD

Merkel broniła sankcji nałożonych przez UE na Rosję, chociaż - jak przyznała - uderzają one także w niemiecką gospodarkę. - _ Sankcje nie są celem samym w sobie, lecz zostały uchwalone, gdyż były konieczne _ - tłumaczyła.

_ - Naszym celem jest integralna pod względem terytorialnym Ukraina, która bez nacisków sama zdecyduje o swojej przyszłości _ - zaznaczyła niemiecka kanclerz. Realizacja tego postulatu będzie oznaczać _ zwycięstwo prawa _.

Zwracając się do Kliczki, jednego z przywódców opozycji w czasie ukraińskiej rewolucji, obecnie mera Kijowa, Merkel zapewniła, że Niemcy pomogą Ukrainie, _ wszędzie tam, gdzie będą mogli _, i będą nadal ją wspierać.

Czytaj więcej w Money.pl
Z całej Rosji jadą konwoje na Ukrainę Organizatorem konwoju jest Ministerstwo do spraw Sytuacji Nadzwyczajnych.
Wojna trwa. "Wywieziono 2 ciężarówki zabitych" W ciągu ostatniej doby na wschodzie Ukrainy separatyści atakowali wojska rządowe 55 razy.
Chcą mówić o pokoju, ale nadal strzelają Prorosyjscy separatyści w ciągu minionej doby 87 razy ostrzeliwali pozycje wojsk ukraińskich. Ukraińcy odpowiadali ogniem 72 razy.
bEIMRthe
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)