Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Stosunki Białoruś-Rosja. Rosyjskie Su-17 będą stacjonować w Bobrujsku

0
Podziel się:

Gotowy jest już plan rekonstrukcji miejscowego lotniska wojskowego. Na razie brak oficjalnego potwierdzenia tej informacji ze strony władz w Mińsku.

Stosunki Białoruś-Rosja. Rosyjskie Su-17 będą stacjonować w Bobrujsku
(Dmitry Terekhov/Flickr.com/CC BY-SA 2.0)
bEILMRyZ

Rosja w 2016 roku utworzy bazę lotniczą w Bobrujsku na południowym-wschodzie Białorusi. Poinformowały o tym białoruskie media, powołując się na wypowiedź dowódcy rosyjskich sił powietrznych.

Generał Wiktor Bondariew oświadczył, że w Bobrujsku będą stacjonować samoloty myśliwskie Su-27. Gotowy jest już plan rekonstrukcji miejscowego lotniska wojskowego. Na razie brak oficjalnego potwierdzenia tej informacji ze strony władz w Mińsku.

Rozgłośnia _ Radio Swaboda _ zwraca uwagę, że wcześniej Rosja postanowiła przemieścić pułk myśliwców złożony z 24 samolotów Su-27 na lotnisko w Baranowiczach na zachodniej Białorusi.

bEILMRzb

Na razie nie jest jasne czy Rosja zamierza utrzymywać swoje myśliwce na dwóch białoruskich lotniskach wojskowych czy skoncentruje się na najnowszym pomyśle, czyli bazie w Bobrujsku.

W marcu na tym lotnisku lądowało sześć rosyjskich myśliwców Su-27 i trzy samoloty transportowe. Miało to miejsce po umieszczeniu w Polsce 12 amerykańskich samolotów F-16 . Niewykluczone, że lotniskiem w Bobrujsku Rosjanie zainteresowali się także ze względu na jego stosunkowo niewielką odległość od granicy Ukrainy.

Czytaj więcej w Money.pl
"Rosyjska bomba tyka" na Białorusi Z badań niezależnego ośrodka NISEPI wynika, że większość Białorusinów (68-75 proc.) pytanych, do kogo im bliżej kulturowo: Rosji czy Europy, wybiera tę pierwszą opcję, a 20-30 proc. - drugą.
Białoruś zaniepokojona aktywnością NATO Według białoruskiego prezydenta z powodu politycznych i geostrategicznych ambicji prowadzone są celowe działania na rzecz zdestabilizowania politycznej sytuacji w suwerennych państwach.
Domagają się ochrony dla Rosjan na Ukrainie MSZ Federacji Rosyjskiej wyraziło oburzenie z powodu ostrzelania na Ukrainie kierowanego przez obywatela Rosji busa z turystami z Białorusi
bEILMRzC
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)