Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
stefan niesiołowski
24.07.2012 14:34

Stefan Niesiołowski nie zostanie ukarany za incydent ze Stankiewicz

Komisja etyki poselskiej może ukarać posła zwróceniem uwagi, upomnieniem lub naganą.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Komisja etyki poselskiej nie ukarała Stefana Niesiołowskiego (PO) za to, że w maju - podczas blokady budynku parlamentu przez związkowców z Solidarności - odepchnął kamerę dziennikarki Ewy Stankiewicz.

Podczas majowej blokady Sejmu przez związkowców z _ S _ Stankiewicz (autorka m.in. filmu _ Solidarni 2010 _) filmowała Niesiołowskiego przed Sejmem, mimo że ten mówił, by tego nie robiła. _ Won stąd _ - rzucił poseł PO do Stankiewicz i odepchnął kamerę.

Dziś komisja rozpatrywała także kilka innych wniosków: Ruchu Palikota przeciwko posłowi SLD Markowi Baltowi za nazwanie Janusza Palikota _ chamem _ oraz Balta przeciwko RP za - jak to ujął poseł Sojuszu - insynuację polegającą na przypisaniu mu przez partię Palikota słów: _ zadzwoń do brata _, które podczas sejmowej debaty nad reformą emerytalną zostały skierowane do lidera PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Komisja zajęła się także - na wniosek PO - wypowiedzią lidera PiS, która padła podczas debaty nad reformą emerytalną. Wyraził on wtedy zdumienie, że tego dnia premier Donald Tusk odwołał się do autorytetu jego brata Lecha Kaczyńskiego. _ - A przecież to jego koledzy właśnie w tej chwili mówią: "zadzwonić do niego" (...) Ten poziom nieprawdopodobnego grubiaństwa to jest pańska zasługa, jeśli chodzi o polskie życie publiczne. Tego nieprawdopodobnego wręcz chamstwa, na poziomie marzeń Adolfa Hitlera o losie Polaków. To jesteście wy _ - zwrócił się wtedy Kaczyński do Tuska.

_ - Nikogo nie ukaraliśmy. Jeśli chodzi o posła Marka Balta i posła Jarosława Kaczyńskiego wnioski o ukaranie zostały rozpatrzone negatywnie, czyli odstąpiliśmy od ukarania, biorąc pod uwagę okoliczności prowokacji, jaka nastąpiła na sali. Również nie ukaraliśmy posła Stefana Niesiołowskiego w związku z incydentem przed Sejmem związanym ze znaną dziennikarką _ - poinformował szef komisji etyki Kazimierz Ziobro (Solidarna Polska).

Jak zaznaczył, dla niektórych posłów z komisji etyki sprawa Niesiołowskiego _ była jednoznaczna do ukarania, ale nastąpił podział głosów i w związku z tym poseł Niesiołowski nie został ukarany _.

Szef komisji poinformował ponadto, że w związku z tym, że Palikot nie pojawił się na posiedzeniu, by udzielić wyjaśnień, jego sprawa została odłożona na powakacyjne posiedzenie komisji.

Komisja etyki poselskiej może ukarać posła zwróceniem uwagi, upomnieniem lub naganą.

Czytaj więcej w Money.pl
"Pisowskie ścierwa". Kto tu mówi prawdę? Poseł Niesiołowski zwrócił się w wulgarny sposób do kilku posłanek PiS - twierdzi Joachim Brudziński (na zdjęciu).
Niesiołowski jednak zostanie ukarany? Według SDP polityk nie tylko do tej pory nie przeprosił Stankiewicz, ale także obraził w swoich wypowiedziach kolejnych dziennikarzy.
"Posłowie to nie dzieci, decydują wyborcy" Julia Pitera jest przeciwna dyscyplinowaniu polityków.
Tagi: stefan niesiołowski, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz