Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
23.08.2013 20:02

Starcia w pilnie strzeżonym zakładzie karnym w Boliwii

Co najmniej 10 więźniów straciło życie, a 50 zostało rannych w zamieszkach, które wybuchły dzisiaj nad ranem w więzieniu Palmasola na wschodzie Boliwii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(jinga80 - Fotolia.com)

Co najmniej 10 więźniów straciło życie, a 50 zostało rannych w zamieszkach, które wybuchły dzisiaj nad ranem w więzieniu Palmasola na wschodzie Boliwii - poinformował komendant główny boliwijskiej policji Alberto Aracena.

Aracena dodał, że co najmniej 7 poszkodowanych w starciach w pilnie strzeżonym zakładzie karnym na przedmieściach Santa Cruz znajduje się w stanie krytycznym. Wiele ciał zostało spalonych; bilans zabitych może się powiększyć. _ - Doszło do walk o wpływy w dwóch blokach więziennych _ - powiedział reporterom komendant.

W czasie zamieszek nastąpił wybuch butli gazowej i w konsekwencji pożar, co spotęgowało chaos. Według doniesień władz przywrócenie porządku w zakładzie karnym zajęło ponad cztery godziny. Strefa wewnętrzna więzienia Palmasola, tak jak wielu innych zakładów karnych w Ameryce Południowej, pozostaje praktycznie pod kontrolą osadzonych.

Jak zauważa agencja EFE, więzienia w Boliwii borykają się z problemem znacznego przeludnienia, a 83 proc. z prawie 14 tys. osadzonych przebywa w areszcie bez prawomocnego wyroku, co wynika z opieszałości lokalnych sądów.

Czytaj więcej w Money.pl
36 islamistów zabitych w czasie ucieczki Napastnicy, zwolennicy Bractwa Muzułmańskiego - dodaje agencja - otworzyli ogień do policjantów i próbowali uwolnić więźniów.
Więźniowie powinni płacić mniej za telefon Amerykańska Federalna Komisja Łączności zamierza wymusić na operatorach telefonicznych limity opłat pobieranych za rozmowy telefoniczne skazanych z ich rodzinami.
Za zdradę grozi mu 130 lat więzienia W USA zróżnicowanie wyroków zależy od prawodawstwa poszczególnych stanów. Sędziów wiąże pewien ustawowy zakres, ale może być on bardzo szeroki, a wręcz nie przewidywać kary maksymalnej.
Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz